Samsung C7 Nasıl Türkçe Yapılır?

  Samsung C7 telefonlar Güney Kore merkezli teknoloji devi Samsung markasının Galaxy olarak adlandırılan telefon serisine ait bir telefon modelidir. Büyük bir teknoloji pazarı haline gelen Türkiye’de ki telefon piyasasının başta olan isimlerinden olan Samsung 2016 yılında piyasaya sürmüş olduğu Galaxy C7 ve Galaxy C7 Pro model telefonlarında Türkiye’ye distribütörlük vermemiştir. Türkiye’ye distribütörlük verilmemesinden dolayı bazı özel telefon toptancılığı firmaları tarafından garantilenmiş olarak Türkiye’ye giriş yapan Samsung Galaxy C7 telefonlarda bazı yazılım ile alakalı veya telefon ayarlarında bazı kısıtlamalar kullanıcının karşısına çıkmaktadır.
 
Samsung C7 Cihazlarındaki Yazılım ile Alakalı Sorunlar
 
  Telefonu ne kadar Türkiye sınırları içerisinde veya Türkçe ayarlarda kullanılırsa kullanılsın, Samsung tarafından C7 telefonlar Türkiye’ye distribütörlük verilmeyeceğinden dolayı telefonun Türkiye’ye uygun olarak tasarlanan kısımları bazı bölümlerde tam tamamlanmamış olarak bazen de uyumsuz olarak kullanıcının karşısına çıkmaktadır
 
  Türkiye’de ki bir Samsung Galaxy C7 kullanıcısı Google Play Store’dan (C7 cihazları Android işletim sitemi kullandıkları için Google Play Store aracılığı ile cihaza uygulama veya oyun kurulumu yapılabilir) Yaani isimli arama motorunu indiremezler. Bunun nedeni C7 cihazların Türkiye ile yüzde yüz uyumlu olarak tasarlanmamasından kaynaklanmaktadır. Yaani isimli arama motoru Türkiye menşeli bir arama motoru olduğundan C7 cihazlara bu uygulama ancak açık kaynaklı güvenilir olmayan apk adı verilen dosyalarla telefona yüklenebilmektedir. Ara sekmen olarak üretilen bu model telefonların Türkiye de sistemsel olmak dışında fiziki olarak yani aksesuar bakımından da kısıtlı seçenekleri bulunmaktadır.
 
Samsung C7 Neden Türkçe Dil Özelliği Kalktı?
 
  C7 cihazlarda Türkçe dil özelliği kaldırılmamıştır ancak teknoloji devi Samsung firması C7 model telefonlarına Ekim 2018 tarihinde son bir sistem güncellemesi yollamıştır. Bu yolladığı son sistem güncellemesi Türk kullanıcıları olumsuz etkileyerek cihazdaki sistem güncellemesinden önce sorunsuz ve eksiksiz olarak işleyen Türkçe dil seçeneğinin güncelleme sonrası sekteye uğrayarak bozulmalar meydana gelmesini ve cihazın menüsünden ana sayfa uygulamalarına kadar birçok yerinde bozulmalar oluşmasına sebep olmuştur.
 
Samsung C7 Nasıl Türkçe Yapılır?
 
  Samsung C7 kullanıcı olan bir kimse firmanın yolladığı son sistem güncellemesinden sonra telefonunu tekrar Türkçe dil seçeneğine çevirmek istorsa ilk olaraktan üzerinde makine dişlisi resmi olan “Ayarlar” ikonuna basarak telefonun ayarlar kısmına girmelidir. Ayarlar menüsü önüne geldikten sonra menüyü yukarıya doğru kaydırarak en alt kısma gelmelidirler. Son sistem güncellemesi sonrasında telefonun dili İngilizce olur, bundan dolayı menülerde ki başlıklar İngilizcedir. Son işlemin ardından alttan 4. Başlığa (üst üste üç çizgi ve her çizginin üstünde sırasıyla sol sağ ve solda olmak üzere yuvarlak olan ikona) yani “General management” yazılı bölüme girilir. Açılan ekrandaki “Language and input” seçeneğine girilir ve oradan da “Language” kısmından yeşil artı işaretine (Add language) basılarak Türkçe dil seçeneği seçilir. Sonrasında geçerli gözüken diğer diller silindikten sonra Türkçe dil seçeneğinin güncellenmesi yapılır.  Türk kullanıcılarına karşılaşacakları sorunlar hakkında uyarısını yaparak üstünden sorumluluğu kaldırmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir