Akıllı Saatler

            Akıllı saatler, bilekte takılmak üzere tasarlanmış, geleneksel bir saat gibi taşınabilen cihazlardır. Ancak akıllı saatler akıllı telefonlar gibi dokunmatik ekranlara, destek uygulamaları ve sıklıkla kalp atış hızı ve diğer hayati işaretleri kaydederler.
Bileklerinde bir mini bilgisayar taşımanın değerini gören tüketicilerin sayısı oldukça artmaktadır. Sonuçta, insanlar yüzlerce yıldır saat takıyorlar, bu nedenle son mobil teknolojiyi bu uygun form faktörüne dahil etmek mantıklı geliyor.
 
Akıllı Saat Ne İşe Yarar?

            Bir akıllı saate seçerken ihtiyaçları, estetik zevki ve bütçeyi değerlendirmek önemlidir. Ancak en azından bir akıllı saat, akıllı telefonunuza gelen mesajları ve bildirimleri gösterebilmelidir.
Bunun ötesinde birçok akıllı saatte aşağıdaki özellikleri de kullanıcılara sunar.
 
Uygulamalar

            Şans eseri hem Google hem de Apple tarafından üretilen saatler uygulama açısından çok seçenek sunar. Örneğin, Apple Watch, bir uber uygulamasıyla saatin dijital bir biniş kartı gibi hareket etmesine izin verecek havayolu uygulamaları ile birlikte bilekten bir taksi çağırabilecek imkanı sunar.

            Mesajlar sesli olarak cevaplanabilir. Telefonu cepten çıkarmadan mesajlara cevap verme becerisi sağlar. Google’ın Android Wear işletim sistemi kullanıcıların metinlere sesle cevap vermelerini sağlar.
 
Spor Takibi

            Özel bir koşu bandı muhtemelen bir akıllı saatten daha iyi bir seçimdir. Yine de, birçok akıllı saat, egzersiz programının izlenmesine yardımcı olacak bir kalp hızı monitörü ve bir pedometre içerir.
 
            Akıllı saatler gelişen teknoloji ile birlikte emin adımlarla daha yaygın ürünler haline geliyor. Apple Watch popülaritesi kategorinin büyümesine öncülük etse de, diğer firmalar tarafından da akıllı saatleri akıllı telefonla daha sorunsuz çalışmasını sağlayan gelişmeler ve tasarımlar sürmektedir.
 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir