Mobil Reklam Engelleme Uygulamaları  

            Akıllı telefonunuzda oyun oynarken koca koca reklamları kapatmaktan ya da internette gezinirken çıkan reklamları görmekten yoruldunuz mu? Bu yazımızda sizler için mobil cihazlar için kullanılabilecek reklam engelleme programlarından bahsedeceğiz.
 
Android kullanıcıları için Mobil Reklam Engelleme Uygulamaları

 -Adblock plus: Android için tanıtacağımız bu uygulama ile internette gezinirken karşılaştığınız reklamlardan kurtulabilirsiniz. 2006 yılından bu yana masaüstü kullanıcıları tarafından kullanılan adblock plus, android kullanıcıları için de uygulamalar sunuyor.

 -Adguard Content Blocker: Adguard Content Blocker programı telefonunuzu rootlamadan, Yandex ve Samsung internet tarayıcılarında gezinirken kullanabileceğimiz bir uygulama. Sadece tarayıcı ile çalışan uygulama diğer uygulamaların içerisindeki reklamlara etki etmiyor.

 -Adaway: Aslında listenin başında olması gereken bir uygulama. Bu uygulama ile uygulama içi reklamlar ve diğer reklamlar engelleniyor. Yalnız adaway uygulamasını Google play marketten indirmek mümkün değil, çünkü marifetleri Google politikalarına ters. Adaway indirmek ve kurmak için kendi sitesine(adaway.org) gitmeniz gerekiyor.
 
İos Kullanıcıları İçin Reklam Engelleme Programları
 
-Handblock: Bu programı kullanarak sitelerde karşımıza çıkan reklamlardan kurtulabiliriz. iOS 9 ile çalışan handblock ile reklamsız bir gezintiye hazır olun.
 
-Adblock fast: iOS 9’da çalışan bu uygulama internette gezinirken karşılaştığınız reklamları engeller. Böylelikle daha hızlı bir internet deneyimi yaşamış olursunuz. Uygulama yalnızda safari tarayıcısı ile çalışmaktadır.
 
-Silentium: Bu uygulamada iOS cihazınızda reklamları engeller. Reklamları engellediği için daha çabuk internete bağlanabilirsiniz. Ayrıca bataryanız daha uzun süreli dayanır. Silentium, iOS 9 ipad ve iphone’larda çalışmaktadır.
 
Windows Phone Kullanıcıları İçin Reklam Engelleme Programları
 
-Thumb Launcher: Bu program ile uygulamalarda ve oyunlarda karşılaşılan reklamlardan kurtulunur. Reklamlardan rahatsız olmuyorsanız Thumb Launcher uygulamasının ayarlar kısmından inaktif ederek gezintinize devam edebilirsiniz.
 
-Windows phone ad blocker: Bu uygulama ile reklamları ve aynı zamanda pop up pencerelerini engelleyebilirsiniz. Uygulama diğerleri gibi ücretsiz olup, reklamsız bir gezinti vaat ediyor.
 
 
 
 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir