En Ucuz Ama En Kaliteli Akıllı Telefon Almadan Önce Bu Makaleyi Okuyunuz

             Günümüz teknolojisine ayak uydurmak gün geçtikçe zor bir hal almaktadır. İnsanlar her gün ilerleyen bu teknolojiyi yakalamak için ceplerindeki akıllı telefonlara binlerce lira para vermektedir. En Ucuz Ama En Kaliteli Akıllı Telefon Almadan Önce Bu Makaleyi Okuyunuz Birçok akıllı telefon firması şuan sektörün içerisinde yer almaktadır. Bir telefon alırken bakacağımız önce modeli özellikleri değil de markası olmalıdır.

            Örneğin samsungun satılan 2000 TL’lik bir telefonu bugün alırsınız 3 5 ay sonra hayal kırıklığına uğrarsınız. Nedeni ise samsung firmasının kullandığı touchwizard ara yüzüdür. O yüzden samsung firmasını en başta eliyoruz. General mobile, huawei gibi cin mali firmaları da listemizden çıkartmanız lazım. Htc nin ucuz fiyatlara gayet makul ve sağlam telefonları olduğunu bizzat kendim test etmiş birisi olarak her zaman siz değerli okurlara tavsiye edebilirim.

             Buna örnek olarak htc desire 610 u gösterebilirim. Şuanda 550 TL olan sıfır fiyatı gayet uygundur. İkinci elleri 300 TL’ye bulmak mümkün oluyor. Telefonun kısaca özelliklerinden bahsedersek 4.7 inçlik bir ekran bulunan telefonda 8 mp arka kamera 1.3 mp ön kamera yer alıyor. Android 4.2.2 kit kat sürümü bulunuyor telefonda. 8 GB dâhili hafızası olan telefonda micro sd kart girişide yer alıyor.

             1.2 ghz hızında ki işlemcisi ile 1 GB ram yer alıyor. Yâda bu telefona ek olarak Sony m2 de tercihler arasında yer alabilir fakat Sony biraz daha yüksek bir fiyat belirlemiş telefonuna. Xperia m2 nin fiyatı ise 690 TL civarındadır. İşlemci ram ve kamera bakımından ayni özelliklere sahip olmalarına rahmen xperia telefonu cam bir kaplama ile donattığı için kullanıcısına sağlamlık hissi uyandıran bir telefondur.Sizleri bu konuda birazcık bilgi sahibi edebildiysem ne mutlu bana. Sizde akıllı bir telefon almadan önce gerekli araştırmaları yapıp paranızı çöpe atmayın. Teşekkürler bütün sevgili okurlarıma iyi günler.
 
 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir