Notebook’ a Nasıl Format Atılır?

            Notebook’a nasıl format atılır diye birçok kişi bu soruyu sormaktadır biz de cevaplayalım dedik.

            DVD ile formatlamak çok kolaydır. En yakın bilgisayarcıdan gidip kendinize bir İşletim sistemi format DVD’ si alırsanız işinize yarar. DVD’yi aldık ve artık format atmaya geldi. Sizlere Windows 7 ile format atmayı anlatacağım. DVD’yi bilgisayarımıza takıyoruz. Ardından yeniden başlat diyoruz. Ve yeniden başlatırken sizlere Windows Ön Yükleme İçin Tıklayın diyor ve Enter tuşuna tıklıyorsunuz.

            Tıkladıktan sonra Windows dosyaları otomatik olarak yükleyecektir ve yükledikten sonra karşınıza bir ekran çıkacaktır. Yükleye tıklıyoruz. Ardından Ülke, Klavye, Dil seçimi gelecektir. Onlar otomatik olarak seçilmiştir. O yüzden sıkıntı yaşamazsınız. Sonra ileri diyoruz. Ama format atacağımız sistemin yüklü olduğu diski seçiyoruz ve karşımıza 2 seçenek çıkacaktır.

            Biz sürümü yükseltmeyeceğimiz için üst taraftaki seçeneği seçip Windows’u sıfırdan yükleyeceğiz ve artık işin zor kısmı bitti. Windows kopya ise bir ürün anahtarı ile etkinleştirebilir ya da Windows’u orijinal yapan illegal programlar kullanabilir ve etkinleştirme işlemini gerçekleştirmiş olursunuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir