Android En İyi Güvenlik Programı

Android en iyi güvenlik programı olarak sunulan programlardan beş tanesini inceleyelim;

CM Security;

            CM Security kendisini tamamen ücretsiz bir yazılım olarak sunduğu için ilk sıramızda yer alıyor hem ücretsiz bir uygulama hem de tam bir performans sağladığını söyleyebilirim. Anti virüs olarak kullanılan bir programdan öte HTC gibi markalarda da sponsorluğu vardır. Yani bir HTC markalı yeni bri telefon aldığınızda Cm Security direk yüklü ve açık şekilde geliyor. Buda aslında iyi bir reklam haline geliyor.

Avira Antivirus Security

            Avira firmasını tebrik etmek lazım gerçekten güzel bir arayüz ile geliyor aynı zamanda premium paketleriyle birlikte aslında asıl korumanın kolay olmadığını ve bunun karşılığını istediklerini vurguluyorlar ücretsiz sürümünde sadece telefon korumasıyla geliyor ama paketlerinde internet veya resimler uygulamalar da dahil edilebiliyor Avira da aynı şekilde windows plaftformunda kendini ön plana taşıyabilmiş bir firmadır ilk sürümlerinde hatalarla karşılaşsak da şuan ki güncel versiyonlarında bütün sorunların giderildiğini çıplak bir gözle görülür olarak önümüze sunuyorlar.

Avast! Antivirus & Security

            Aynı programı windowsdan da tanıyabileceğiniz gibi Avast da kendini boşa çıkarmayıp kendini android platformunda baya bir ön plana çıkarmaktadır sadece anti virüs programı olarak değil aynı zamanda kişilerinizi mesajlarınızı resimlerinizi de depolayıp onları yedekleyebileceğiniz bir programla karşınıza çıkmaktadır.

AVL

            Bu uygulama ise arayüzüyle pek memnun edemeyen ama asıl işi arkadan yürüterek bitiren bir programdır yani siz her hangi bir şey indirip yüklediğinizde aslında bir yandan da AVL o dosyaları inceleyip taramaya başlamıştır bile bu programda i se APK, DİE, sisx, XAp ve CAB gibi kötü yazılımları engelleyebilmekte fakat dediğim gibi sadece arayüzü kullanıcıları pek fazla tatmin edememektedir.

Malwarebytes Anti-Malware

            Windows için gerçekten başarı olan bu uygulama kendisini aynı zamanda da android platformunda da kendini göstermektedir. Truva virüslerine karşı bile imkan sağlamayan bu program android de yine kendisini ön plana atmaktadır.
 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir