Samsung Whatsapp Nasıl İndirilir?

Günümüzde Whatsapp akıllı telefonlarımızda resmen ihtiyaç haline geldi. Teknoloji geliştikçe bütün iletişimimiz sosyal medyaya kaymış durumda. Peki, Whatsapp nedir? Whatsapp nasıl indirilir?

Whatsapp Nedir?

Whatsapp, günümüzde akıllı telefonlara yüklenen, yazışma ve konuşma gibi işlevleri olan bir sosyal medya uygulamasıdır. Basit ve kolay bir ara yüzü olan Whatsapp’ı tüm dünya tercih ediyor.

Samsung vb. Android Cihazlarda Whatsapp Nasıl İndirilir?

Telefonunuza Whatsapp indirmek için iki seçeneğiniz var:

Google Play Store Üzerinden İndirme (Önerilir)

Apk Dosyası Olarak İndirme

Google Play Store Üzerinden İndirme (Önerilir)

Google Play Store, Android cihazların uygulama marketidir. Telefonunuzdan Google Play Store’a girin. Arama çubuğuna ”Whatsapp” yazın ve aratın. Daha sonra indirin. Artık Whatsapp uygulamanızı kullanmaya başlayabilirsiniz. Dilerseniz aşağıdaki linke basarak direkt olarak Google Play Store’daki Whatsapp ögesine gidip indirebilirsiniz:
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.whatsapp&hl=tr

Apk Dosyası Olarak İndirme

Apk Dosyaları, Android cihazlarda uygulama kurulum dosyalarıdır. Programın kurulabilmesi için gerekli dosyaları barındırırlar ve dosya uzantıları ”.apk” şeklindedir. Apk dosyaları güvenli bir yerden indirilmediği sürece virüs barındırabilirler. O yüzden her siteden ”.apk” uzantılı dosyaları indirmenizi önermiyoruz. Paylaşacağımız link Whatsapp’ın resmi sitesinden olduğu için güvenlidir. Ama ne olursa olsun Google Play Store üzerinden indirmenizi öneriyoruz.

Öncelikle telefonunuzdaki Google Chrome veya Samsung Tarayıcı uygulamalarından hangisini kullanıyorsanız onu açın. Daha sonra Whatsapp’ı arama motorunuzda aratın veya link çubuğuna ”whatsapp.com” yazıp ”git” tuşuna basın.

Whatsapp’ın resmi sitesi sizi karşılayacaktır. Yukarıdaki sağdan sola sıralı menüde bulunan ”İndir” butonuna tıklayın. Açılan sayfada ”Android” butonuna basın ve indirin. Veya bunlarla uğraşmak istemiyorsanız aşağıdaki linke tıklayın ve indirin:
https://www.whatsapp.com/android/

Son olarak ”.apk” uzantılı dosya indikten sonra açın. Kurulum paket yükleyicinize istediği izinleri verin. (Ayarla yönlendirecektir.) Kur butonuna basın ve işlem tamam. Artık Whatsapp uygulamanızı kullanmaya başlayabilirsiniz.

Whatsapp İndirdikten Sonra Nasıl Ayarlanır?

Whatsapp, numaranız ile eşleşen bir sosyal medya uygulamasıdır. Bu yüzden uygulamayı ilk açtığınızda sizden numara doğrulamanızı isteyecektir.

Hizmet şartlarını kabul ettikten sonra numaranızı istediği yerde girin. 6 hanelik bir doğrulama kodu telefonunuza sms olarak gelecektir. Bu kodu sizden istediği alana girin. Eğer sms gelmiyorsa arama özelliği de mevcut. ”Beni ara” butonuna basarsanız saniyeler içinde Whatsapp sizi arayacak ve doğrulama kodunu size sesli olarak söyleyecektir. Bu iki yöntemle telefon numaranızı doğruladıktan sonra artık numarasını bildiğiniz istediğiniz kişiye mesaj gönderebilir ve ister normal ister görüntülü konuşabilirsiniz.

Telefonunuzun markasını ve işletim sisteminiz bilmiyor musunuz?

Telefonunuzun marka ve modelini bilmiyorsanız eğer Whatsapp bunu da düşünmüş. Whatsapp, telefonunuzun hangi marka olduğunu ve işletim sistemini tespit edip sizi o telefonun uygulama marketinde Whatsapp öğesine götüren bir web sayfası tasarlamış. Aşağıdaki linke basarak direkt olarak uygulama mağazanızdaki Whatsapp öğesine gidip indirebilirsiniz:
https://www.whatsapp.com/dl/
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir