Seo Ve Sem Arasındaki Farklar

            Seo (arama motoru optimizasyonu) ve Sem (arama motoru pazarlama) birbirlerine oldukça benzer uygulamalar olduğu gibi bazı durumlarda da birbirlerinin yerine kullanılan ifadelerdir. Seo web sitenizin bazı farklı yöntemler kullanarak arama motorlarında üst sıralarda çıkmasını sağlarken, Sem ise, ödemeler ve reklamlar ile alakalı konuları kapsar.
 
Bu Uygulamalar İle Ziyaretçi Sayınızı Arttırın
 
            Sizin sitenizin başarılı bir Seo uygulaması ile üst sıralarda yer almasını istiyorsanız, özgün içerik, aktif sosyal medya kullanımı, anahtar kelimelerin doğru yerde kullanımı, popüler site ile bağlantı kurma gibi görevleri eksiksiz olarak yerine getirmeniz gerekmektedir. Bu şekilde yaptığınız bir Seo çalışması ile sitenizin daha fazla kullanıcı tarafından ziyaret edilmesini sağlamış olursunuz.
 
             Seo çalışmalarına başlamadan önce Sem’e de bir göz atmak gerekiyor. Çünkü uzun soluklu Sem çalışması yapmayı düşünüyorsunuz bu durum bütçenizi oldukça sarsacak demektir. Web sitenizin dikkat çekmesini ve reklam olarak göze çarpmasını sağlayan Sem, web sitenizi internet kullanıcılarının önüne ilk sayfada getirir.
 
 Sem İle Hızlı Sonuç, Seo İle Süreklilik
 
             Seo Ve Sem Arasındaki Farklar ise ilk olarak Seo’da geri bildirim için çok daha fazla vakit harcanması gerekir. Bu süre bazen 1 yıl bile sürebilmektedir. Oysa Sem’de yeni bir adword hesabı en fazla 3 günde aktif hale gelebilir ve anında reklamlarınız görünmeye başlar. Eğer siteniz yeni açıldıysa Sem daha etkilidir. Çünkü bir an önce farkındalık yaratmanız gerekmektedir.
 
              Seo ve Sem arasındaki diğer fark maliyettir. Seo, Sem’e oranla daha düşük maliyetlidir. Bir diğer önemli konu ise, iki sistem arasında bariz ziyaretçi farkı vardır. Adwords reklamlarının yayında olmadığı dönemlerde ziyaretçileriniz sanki hiç piyasa da olmamışsınız gibi unutulursunuz. Ancak Seo sayesinde 24 saat ziyaretçilere açık olursunuz.
 
 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir