Anne sütünü nasıl arttırabilirsiniz?

            Annelik kutsal bir donanımdır. İçgüdüler Doğumla beraber fark edilmeden zamanla ortaya çıkar. Annenin hormonel değişikliklerle geçen hamileliği Doğumla birlikte süte dönüşür. Birçok sebebe dayalı süt eksikliği ve ya sütün oluşamaması durumları ile karşı karşıya gelinir. Bu durum izale edilebilir. Anne sütünü nasıl arttırabilirsiniz? İlk önce sütü arttırıcı en önemli faktör annenin uyuyabilmesi gerekir. Sütün artması annenin rahat ve dinleyebileceği bir ortamla paraleldir.

            Doğanın mucizevi getirileri vardır birçok bitki annelerin ihtiyacını karşılamak üzere gönderilmiştir. Bunlardan bazılarını Sayalım öncelikle koyu yeşil yapraklı bitkiler dereotu başta olmak üzere maydanoz marul vs. Doğanın başka bir mucizesi daha boza ciddi kaliteli süt arttırıcıdır. Uzmanlar malt içeceklerinin etkisinin de kanıtlandığını bildirdi. Süt, kuru incir, kuru dut, ıspanak, pırasa en besleyici ve arttırıcılardan bir diğeri de bulgur daha saymakla bitmez.

            Bu kutsal yolda en önemli görev bebeğimizin anne sütüne ihtiyacının büyük olduğunu özümseyip yılmadan çaba sarf edilmelidir. Sütün olmama veya az gelme sebepleri neler olabilir Öncelikle annenin bulunduğu ortam rahatlatıcı değil de stresli ve gergin olmasını gerektirecek bir yer ise veya üzüntü duyacağı olay yaşamış kaygı fazlalığı ile karşı karşıya ise. Bu durumları izale edip eğer gücü buna yetmiyor ise Zihni’nde bebeği için rahatlatmaya odaklı bir mekânizma oluşturmalı.

            Anne dış etkenlerden nasıl koruma görevini üstlenmişse aynı şekilde bebeğinin gelişimi için bu çok önemli besinin korunması açısından elinden geleni yapmalıdır. Bu güzel fakat biraz zahmetli yolda unutmadan bahsetmek istediğim gizli kahramanlar var bu kahramanlar sayesinde değerli anneler ve bebekler kendilerini daha korunaklı ve güvende hissederler. Evet, tahmin ettiğiniz gibi bu kahramanların adı baba. Eşler bu yolda sevgi muhabbet dayanma sahasıdır. Güç kaynağı olarak rolünü üstlenir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir