Ücretli Ve Ücretsiz Backlink Farkı  

             Öncelikle backlink’i tanımak gerekirse, linklerin arama motoru sonucunun yükselmesi için önemli bir link sistemidir. Açmak gerekirse, herhangi bir sayfanın banner veya text linki bulunur, bunların değerinin yükselmesini sağlayan bir çeşit sistemdir. Kullandığınız backlink araçları sizlere siteniz hakkında genel raporlar verir. Peki, Ücretli Ve Ücretsiz Backlink Farkı nedir?
 
             Backlink sitenin popülerliğini belirler. Google arama motorunda arama yaptığımızda en üstte görünen siteler vardır. Ayrıca diğer siteler neden altta? Bunlar neden üstte değil diye düşündüyseniz, web sitesi diğerlerinden farklı olduğunu ve kaliteli olduğunu göstermek istiyorsa ücret ödemelidir. Eğer ki ücret ödemeyenler de ilk sırada olduğunu gördüm diyorsanız, ücret verenler demek ki o konu üzerinde bilgi sahibi değillerdir. Bu verdiğiniz paraya değil daha çok hangi sistemi, programı yani Backlink aracını kullandığınıza bağlıdır.
 
            Mesela Ahrefs backlink araçları arasında en iyisi diyebiliriz. Görselliği ile kullanıcılarına detaylı bilgiler vermektedir. Site dışı projelerinizde güvenle kullanabileceğiniz bir araçtır. Ayrıca bazı araçlar rakiplerinizin backlinklerini bile görebilme şansınız oluyor. Bunlardan bir tanesi ise ”Majestic” ’tir. Kategorilere ayırarak size tam detaylı bilgi vererek hizmet sunmaktadır.
 
            Ama ben para vermeden kaliteli bir araç kullanmak istiyorum diyorsanız ”Open Link Profiler” tam size göre. Ücretliler kadar kaliteli ve güvenilir bir sitedir. İkinci ücretsiz backlink aracı olarak sizlere yavaşta olsa, güncellemelere geçte olsa kolay görünümü ve basit tasarımı ile ücretsizler arasında en iyisi olan ”Backlink Watch” ’ı tavsiye edebilirim.
 
            Backlink kullanacaksanız ve profesyonel ve kaliteli hizmet istiyorsanız ücret ödemelisiniz. Size kolaylık sağlayacak ve tatmin edecek ücretsizler de elbette ki vardır yalnız hepsi ücretliler kadar kaliteli değil ve hatalar vermez. Benim düşüncem, eğer paranız var ise en iyi hizmeti istiyorsanız kalite yönünden de düşünüyorsanız ücretli tavsiye ederim. Benim param yok ya da böyle şeylere para vermem diyorsanız, ücretsiz en kaliteli aracı ”Open Link Profiler” ’i öneririm.
 
 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir