Site Dışı Seo Nedir?

            Site dışı SEO ya da dış SEO, sitelerin internette edindiği bütün tavsiye referans bağlantısını kapsamaktadır. Bu bağlantılardan en meşhuru backlink olarak adlandırılan bağlantıdır. Site dışı SEO çalışmalarında genellikle backlink yer almaktadır.

Site Dışı SEO Nasıl Yapılır?

            Çağımızdaki sorunlardan biride ne kadar çok backlink alınırsa alınsın sitelerin yükselmemesidir. Bu nedenle ufak ama önemli detaylar yaptığınız yanlışları fark etmenizi sağlayacaktır. Böylelikle site dışı SEO’nun da nasıl uygulanacağını da öğrenmiş olacaksınız.

Site Dışı SEO Yapmanın Kuralları?

-Siteniz için site dışı SEO’yu uygularken kesinlikle web sitenizde yer alan yayın içerikleri ve linklerin çıkışlarını doğru orantılı olarak baclink alın. Aksi halde sitenizde yer alan içerik ile dışarıda kullanılan yanlış içerikler web sitenize karşı güven oranını azaltacaktır. Web sitenizin güven oranı düştükçe de arama motorlarında da sıralamanız düşmeye başlayacaktır.
-Başka bir yerde paylaşımda bulunurken sitenizin sahip olduğu logoyu ya da paylaştığınız yazıya ait görseli sitenizde bulundurarak doğru şekilde paylaşın. Buna ek olarak sitenizde bulunan resmi başka bir yerde paylaşırken resminize link vermelisiniz.
-Site dışı SEO da kesinlikle ama kesinlikle atlamamanız gereken husus, yayınlarınızın başlığı ile içeriksel bir bütün yakalamalısınız.
-Arama motorlarının en sevdiği linkler arasında kamu kurumlarına ait edu-gov backlinkleri de bulunmaktadır. Google için devleti temsil eden bu linkler hayati öneme sahiptir. Bu tür sitelerden kendi web sitenize backlink almanız siteniz açısından bir hayli iyi olacaktır.
-Kesinlikle web sitenizde bulunan yayını imleme sitelerinde paylaşmaya büyük çaba gösterin. Bunun da nedeni imleme sitelerinde önemli düzeyde index almasından, yani arama motorları botlarından sıkça ziyarete tabi olmasından kaynaklanır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir