Google Adwords Nedir?

            Google Adwords, dünyanın en geniş arama motoru olan Google’ın sunmuş olduğu reklamcılık hizmetidir. Google Adwords, aldığı reklamları reklam verenin belirlediği anahtar kelimeler ile ilişkilendirir ve Google ana sayfasında kişinin sitesi en üst sıralarda gösterilir. Buna bağlı olarak reklam veren daha fazla müşteriye ulaşır.

Google Adwords’e Reklam Vermek Ücretli Midir?

            Google Adwords’e reklam vermek ücretlidir. Ancak kişinin bütçesi ne kadar olursa olsun, Google Adwords ile hızlı ve basitçe reklam verilebilir. Önemli olan ne kadar ücret verildiği değildir, anahtar kelimenin arama motorunda ne kadar arandığıdır.

Google Adwords Fiyatları Neye Göre Belirleniyor?

            Reklam verecek kişinin, olmak istediği konum ve rekabete göre fiyat içeriği değişken olup, reklam gösterimi ve tıklanma başı Google Adwords de fiyatların temelini oluşturur.

Google Adwords Nasıl Çalışır?

            Google Adwords’e reklam verirken, reklam için hangi anahtar kelimelerin kullanılacağını da seçersiniz. Bunun yanında seçilen anahtar kelimelere tıklama başı vermek istenilen en yüksek miktar belirlenir. Ayrıca Google, sizden reklam görüntülemek için hiçbir ücret talep etmez aksine kullanıcılar reklamınıza tıkladığı zaman tıklanma başı ücretlendirilirsiniz.

Eğitimleri Var Mıdır?

            Herhangi bir markanız, siteniz var ise ”Dijital Pazarlama Okulları” size  internet pazarlamasının en önemli aracı olan Google Adwords ve SEO eğitimleri ile katılımcıların bireysel reklam kampanyalarını kendi başına oluşturabilmesi, Google ana sayfasında en üst sıralara çıkmanın püf noktalarını ve ipuçlarını öğrenebilirsiniz. 

Bu eğitime;

-İşletme sahipleri
-Markaların halkla ilişkiler departmanı
-İşletmelerin veya markaların pazarlama uzmanları
-Herhangi bir şirkette SEO veya Sem olmak isteyen kişiler 
-Kendi kariyerini ilerletmek ve kendi işletmesini kurmak isteyen her birey, temel bilgisayar seviyesini biliyorsa bu eğitimlere katılabilir.

Google Adwords’e Neden Katılmalıyım?

            Google Adwords’ün diğer firmalardan en büyük farklı sadece tıklama başına ücret almasıdır. Ayrıca Google Adwords’e reklam verecek olan kişi ne kadar ödeyeceğini kendisini belirleyebilir. Bu sayede kişi günlük harcama limitini sınırlayarak bütçesinden kar yapabilir bunun yanında kişi günlük harcama limitinin altında bir miktar öderse geriye kalanı bir sonraki gün kullanabilir. Yani kullanılmayan para boşa gitmez.
 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir