Seo Nedir Ve Neden Yapılır?

            Web dünyasına şekil veren geliştiriciler, yazmış oldukları sayfaları arama motorlarında listelenen arama sonuçlarını, belirli bir algoritmaya uygun tasarlamaktadırlar. Buna günümüzde İngilizce tabirle Search Engine Optimization kısaltılması olan SEO denilmektedir. Türkçe karşılığı ise Arama Motoru Optimizasyonudur. Amaç arama motorlarında, arama yapılan kriterleri barındıran web sitelerinin hedeflenen aramalarda yükseltilmesi ve öne geçirilmesidir. Bu sayede sitede yer alan içeriklerin daha fazla kitleye ulaştırılması hedeflenir. Yapılan araştırmalarda da görülmektedir ki artık teknolojiyle çok fazla zaman geçiren insanoğlu arama motorlarında yaptıkları incelemeler sayesinde pek çok internet sitesini keşfetmektedir.

Başlatıcısı Google 

            Aslında SEO, Google tarafından üretilmiş olan bir çalışmadır. Bir takım algoritma ve kurallar içinde web sitelerinin herhangi bir ücret ödemeden Google aramalarında üst sıralara yükselmesini sağlamayı amaçlamaktadır. Google bu konuyla ilgili ’Arama Motoru Optimizasyonu Başlangıç Klavuzu’ kolaylığı bile sağlamaktadır. Bu durum bir süre sonra SEO işi yapan kişilerin ve firmaların oluşmasını sağlayarak bir sektör haline de gelmiştir. Ayrıca bununla ilgili eğitim veren kuruluşlarda bulunmaktadır. 

Doğru Tercihlerle Yüksek Kazanç

            SEO ile web sitenizde bulunan ürün ve hizmetleriniz hakkında yüksek sayıda ziyaretçi çekecek anahtar kelimeler listelenerek, bu konudaki çalışmalarla ziyaretçi sayınızın artırılması hedeflenir. Sayfanızın ziyaretçi sayısının artması sunduğunuz hizmetlere ulaşan bilinçli kullanıcıların artması demektir. Özelliklede e-ticaret yapan sitelere çok büyük avantajlar sağlamaktadır. Tabi bir yandan da arama motorlarının belirlediği kriterleri de yerine getirmek ve değişiklikleri takip etmek gerekmektedir.

SEO Danışmanlığı

            Bu konuyla ilgili danışmanlık veren birçok kurum ve kişiler bulunmaktadır artık. Detaylı bir araştırma ile doğru yardım alabilmek mümkündür. Hatta bazı danışmanlıklar siteniz için bir plan çizip bu doğrultuda ilerleyerek elde ettikleri sonuçlarla oluşturdukları ziyaretçi grafiği ile size sonuç odaklı hizmet vermektedir.
 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir