Site İçi Seo Puanı Nasıl Yükseltilir?

            Ceo sözlük anlamıyla Chief Executive Officer demektir. Yani site içi düzenlemeler yaparak site içi yönetimden sorumlu olan fakat yönetim kadrosunda bulunmayan kişidir. En çok karıştırılan iki kavrama açıklama getirmekte fayda var. Seo ve ceo. Bu iki kelime çoğu kişi tarafından aynı olarak görülmektedir fakat büyük farkları vardır.

            Ceo bir işletmede yöneticilerden sonra gelir. Görev anlamı olarak Türkçe karşılığı icra memurudur. Şirkete bağlı fakat bir o kadar da şirketten bağımsızdır. Şirketin herhangi bir iflas durumunda veya şirketin uğradığı bir zarar karşısında ceo kabaca sadece ceketini alıp gidebilir.
 
            Seo ise şirketin hisse sahipleri kadar şirketin işleyişinden sorumludur. Sözlük anlamı search engine optimizer yani arama motoru ile ilgili tüm işlemleri yapan kişidir. Şirkette belirli bir sorumluluğu vardır ve şirketin herhangi bir iflas veya zarar durumunda yönetim kurulu üyeleri kadar o da bu durumdan etkilenir.

            Halkla ilişkiler departmanına benzer bir çalışma şekli olan seo kategorisi halkla ilişkiler yöneticisinin PR çalışması yapması gibi şirketinizin seo yöneticisi de kelime çalışmaları yapar. Bu da sitenizin tıklanmasını arttırır ve tıklama başına ödeme sistemi ile reklam veriyorsanız muhakkak şirketinizin satışı için faydası olacaktır.
 
Site İçi Seo Puanı Nasıl Yükseltilir
 
            Yukarıda bahsettiğimiz seo çalışmaları yani kelime oyunları tam olarak site içi seo puanı nasıl yükseltilir sorumuzun cevabıdır. Eğer seo işlemleri ne kadar tecrübeye dayalı ve ne kadar profesyonelce olursa pazarda ki rakiplerinizden bir adım öndesiniz demektir.

             Yapacağınız kelime çalışmaları, site içi revize işlemleri, b2b veya b2c çalışma şeklinize göre seçeceğiniz kategorilerde dâhil olmak üzere hepsinin hayalet kategori dediğimiz sistemden çıkması için seo çalışmasına ihtiyacı vardır. Unutmayın, sitenizin verimliliğini seo çalışmaları aracılığı ile ölçebilirsiniz.
 
 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir