Seo Çalışmalarının Katkıları

Web Sitenizin Aramalarını Uyumlu Duruma Getirirsiniz

            SEO Türkçe olarak “Arama Motoru Optimizasyon” demektir. Amacı ise  internet üzerinde sitenizin arama motorlarına yönelik uyumlu bir duruma gelmesini sağlamaktır. Sitede bulunan içeriklerinizin, yapıtlarınızın, görsel ögelerin, sayfa başlıklarının, vermiş olduğunuz linklerin ve ürünlerinizle ilgili sitenizi ziyaret eden kişileri bilgilendirmek amacıyla yaptığınız açıklamaların, arama motorları vasıtasıyla düzgün bir biçimde indekslenerek kişi ya da kişiler tarafında sorgulatıldığı zaman görünmesini sağlamanız gerekmektedir.

Sitenizdeki Yoğunluğun Artmasını Sağlar

            Google uyumluluğunu elde ettiğiniz zaman, internet ile ilgili görülür olma durumunu direk olarak artırırsınız, Arama sorguları esnasında üst noktalarda görülür olma, çok daha fazla internet kullanıcılarının sitenizi görmesine olanak sağlaması ile beraber sitenize daha çok ziyaretçi çekebilme durumunu da artırmış olursunuz.

Gelirlerinizin Ve Geri Dönüşümlerinizin Artmasına Olanak Sağlar

            Yukarıdaki konuyla ilişkili olarak, sahip olduğunuz web sitesinin Google üzerinde daha çok görülür olması, sitenizin daha çok kişi ya da kişiler tarafından tıklanmasını sağlayacaktır. Bu durum neticesinde de, sitenizi ziyaret eden kişilerin bir kısmının müşteri olarak dönüşümü sağlanabilir ve gelirlerine doğrudan katı sağlamış olursunuz.

Hedeflenen Kitlelere Erişebilirsiniz

            SEO çalışmalarında ayrımlı bir anahtar kelime için amaçlar gerçekleştirerek, değişik hedef kitleleri için emek harcayabilirsiniz ve bu kitlelere erişmek için çalışmalar yürütebilirsiniz. Anahtar kelimeler için bir takım incelemeler yapmak ve markanız ile alakalı, aranma hacmi normal veya normalin üzerinde olan sözcük gruplarına yoğunlaşarak, var olan hedef kitleniz haricindeki şahıslara da erişiminizi sağlayacaktır.

            SEO ve pazarlama için verdiğiniz emekleri bir ağaç gibi düşünmeniz gerekir. Ağacın kökünü siteniz, SEO ile ilgili verdiğiniz emekler gövdesini, pazarlama ve tanıtım ile ilgili yürüttüğünüz çalışmalarda dallarıdır. Sahip olduğunuz ürünler ise müşterileriniz için takdim ettiğiniz meyvelerdir. Ağacınızın temeli ve gövdesi ne kadar dayanıklıysa o kadar ayakta kalacaktır. Bununla beraber insanların daha fazla ilgisini çekecektir. Bu olaylardan ötürü, pazarlama, tanıtım ve SEO için verdiğiniz emeklerin hepsinin bir bütün olarak işlev görmesi bir hayli önem teşkil eder.
 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir