Seo Nedir?

            Search Engin Optimization yani seo Türkçe karşılığı Arama Motoru Optimizasyonu anlamına gelmektedir. Temel amaç belirli bir siteyi arama motorlarında üst sıraya çıkartmaktır. Bu amaç ise sitenizi daha çok kitleye hitap etmesini sağlar ve hatta sitenizin türüne bağlı olarak daha çok satış, daha çok sipariş, daha çok gösterim ve tabii ki daha çok kazanç olarak size geri dönecektir.

Seo Düzeyinde Bir Site Nasıl Yapılır?

            SEO düzeyinde bir site yapmak için 3 esas konuyu ele almak gerekmektedir. Bu 3 esas konu tam olarak gerçekleştirilmezse istenilen başarıyı tam olarak gerçekleştiremezsiniz.

            Siteniz Google tarafından kolay bir şekilde taranabiliyor olması gerekmektedir ve bunun içinde bazı yapmanız gerekenler vardır.

-Yönlendirme ayarlamalarını doğru ve iyi bir şekilde yapmak
-Şifreleme yöntemi ile botların sitenize girişini engellemek
-Sitenizin hızını arttırmak. Siteniz ne kadar hızlıysa taranma oranları o kadar artacaktır.

Sitenizi Üst Sıralara Taşıyın

            Birçok kişi sitesini üst sıralara taşımak istemektedir. O kadar kişinin arasından fark yaratılmalı ki zirveye yani en üst sıraya siteniz yer edinebilsin. Bunun içinde bazı bilgileri bilmeniz gerekmektedir bunlar;

-Sitenizde içerik ne kadar kendinize özgü olursa o kadar dikkat çekecektir. Başka bir siteden alınan içerikler veya benzer içerikler bulacağınız kitleyi düşürecektir.
-Başlıklar dikkat çekici olmalı ki arama sonuçlarında birçok sonucu gören kişi sizin başlığınızı görsün, dikkatini çeksin ve sitenize erişsin.
-Arama motorlarında o döneme bağlı en çok ne aranıyorsa ona göre bir içerik oluşturmanız daha çok kişiye hitap etmenizi sağlayacaktır. Yani yaygın konuları işlemeniz de fayda var.

            Siteniz için bilmediğiniz ve güvenmediğiniz sitelerden backlink almamanız gerekmektedir. Seo yapmak istiyorsanız ayrıca sitenizin reklamını yapmanız gerekecektir. Reklam verebileceğiniz başlıca kanallar

-Facebook ve Instagram başta olmak üzere sosyal medya
-Google AdWords 
-Televizyon, gazete de sizin için alternatif reklam kanallarıdır.
 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir