Sevgiliye bir güzel sözün tam zamanı

Eskiden zordu insanlara ulaşmak. Eskiden zordu insanlara ulaşmak. Yürümek, ata binmek zaman alırdı. Yolculuklar uzun sürer sevgilinin hayali gözlerde tüterdir. Oysa şimdi durum farklı.

Dünyanın neresinde olursak olalım mali durumlar yerinde ise saatler içinde varacağımız yere varıyoruz. Sevgiliye ulaşmak dakikalar içinde oluyor. Hatta sevgiliye güzel sözler bizden önce, sesimizden önce varıyor. Çünkü anlık kısa mesajlar ile zaman akıyor sanki.

Sevmek güzel, sevgili ile günü geçirmek hatta hayali ile avunmak güzel. Cep telefonları imdadımıza yetişiyor artık. Gelişen teknoloji, iletişim dünyasında da yanımızda oluyor. Biz gitmesek te duygularımızı, düşüncelerimizi uzak diyarlara iletebiliyoruz. Güzel sözler anında başka iklimlerde kendine yer buluyor.

Sevgiliye güzel sözler göndermenin tam zamanı. Çünkü her elde bir telefon, her gönül bir başka alem. İletişim doğru kullanıldığı taktirde huzur artacak, bağlar güçlenecek ve dünya daha yaşanabilir bir hal olacak. Sevdiklerimiz ile mutlu mesut yaşayıp gideceğiz.

Oysa böyle miydi zamanında? Uzak diyarlara gönderdiğimiz insanların bir daha sesini işitebilmek için günler hatta aylar geçerdi. Şimdi ise yatmadan önce şöyle sevgiliye bir selam verip öyle yatıyoruz. Onu sevdiğimizi, yanında olduğumuzu ve her zaman seveceğimizi görmeden de haykırabiliyor ve ona hissettirebiliyoruz.

Şimdi mutlu olma zamanı. Şimdi dünyayı daha yaşanabilir bir hale getirmenin tam zamanı. Çünkü teknolojiyi iyi kullanmalı ve güzel sözler her yerde olmalı.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir