Anlamlı Kelimeler söz olur, dokunur yüreklere

Kelimeler anlam yüklüdür ve etkilidir. Neden sevmekteyiz güzel sözleri? Çünkü yüreğimize dokunur. Bizi mutlu, huzurlu eder ve yaşantımızı şekillendirir. Güzel sözler özenerek bezenerek gönülden gelen kelimeler ile seçilmiştir. Bazen bir söz asırlar boyu yaşar ve insanlığı yaşatır. E sözler sitesinde alimlerin, düşünürlerin, şairlerin ve daha bir çok ismin altın sarısı sözleri var.

 

E sözler kısa bir süre önce yayına başladı. Ve hemen dikkat çekmeyi başarmış durumda. Çünkü toplum olarak nasihatı severiz. Bir söz ile hayatımıza yön vermekten hoşlanırız. Anlamı sözler bu günümüz ve yarınımız adına bize cesaret verir, güven verir. Bazen birkaç kelimeden oluşan cümle düşünce ufkumuzu açar.

Gönülden her saatinde sözlere ihtiyaç duyar olduk. Çünkü akıllı telefonlar, kitle iletişim araçları anında uzaklara sesimizi, duygularımızı iletebiliyor. Bir Cuma günü mesajı, iyi geceler mesajı, tebrikler, doğum günü mesajları derken artık her zaman kelimeler ile iç içeyiz. Mesafe ne olursa olsun, iletmek istediğimiz cümleler anında hedefine ulaşmakta ve sevdiklerimizi mutlu etmekte. Sözler yaşama şekil verir. Güzel olduğu kadar tehlikelidir de. Kem söz sahibine zarar verir.

E sözler sitesinde aşk sözleri de bulmanız mümkün. Sevdanıza anlam yükleyen, sevginizi yarınlara taşıyan cümleler bu güzel sitede. Hayatımı etkileyen o kadar gün var ki yıl içerisinde. Her güne bir söz koymuş olsak çok fazla oldu demeyiz. İnsan sosyal bir varlık olması hasebi ile iletişime muhtaç. Güzel sözler ile pekişir hayat. Dostluklar daima gelişir.

Son yıllarda kelimeler ile daha bir haşır neşir olduk. Çünkü dostlarımızla, sevdiklerimizle daha kolay iletişime geçer olduk. Dünyanın neresinde olursa olalım anında cep telefonumuzla iletişime geçebiliyoruz. Güzel sözler işte tam bu anda imdadımıza yetişiyor ve etkileyici cümleleri sevdiklerimize ulaştırıyor. Hatırlanmak güzeldir. Her insan sevdikleri insanın tarafından hatırda kalmak ister. İlgi ister. Bizlerde dostlarımıza en güzel sözler ile ulaşalım. İyi günlerinde, kötü günlerin de yanlarında olalım.

Kaydet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir