Site İçi Seo Nasıl Olmalıdır

               Günümüzde çokça karıştırılan ve yalnızca ilgili kişilerce ayrımına varılabilen bu kelimelere açıklık getireceğiz öncelikle. Seo ve Ceo. Seo bir şahıstır fakat Ceo bir şahıs değildir. Ceo şirkette ortaklardan sonra gelen fakat herhangi bir iflas durumunda kabuğuna çekilebilen bir şahıstır. Seo için ise aynı şey mümkün değildir. Şirketin iflası onu oldukça ilgilendirir. Kısaca seo çalışmaları, web sitemizi arama motorlarında en üst sıraya getirmeyi amaçlayan ve bunun için ziyaretçilerin göremeyeceği şekilde düzenlemeler yapan kişidir.
 
 Site İçi Seo Nasıl Olmalıdır
 
            Site içi ziyaretçilerin göremeyeceği şekilde de olsa belirli kriterlere uymak hem seo çalışanı için hem de seo çalışmaları yapan kişi için faydalı olacaktır. Burada en önemli noktalardan biri güncel olmaktır. Ne kadar güncel olursanız ziyaretçileriniz sizi o kadar hızlı fark edecektir. Asla teknolojinin gerisinde kalmamalısınız. Diğer bir nokta ise hedef kelime vurgusudur. Hedef kelimenizi vurgulamak adına renkli özellikle fark dikebilecek keskin renklerde seçerseniz arama optimizasyonlarında bir o kadar artı kazanırsınız.

            Diğer bir noktada sayfa içi link sistemidir. Biraz uğraşacağınız bir yöntemdir fakat arama motorları tarafından gözde almanızı sağlar. Bu yöntemde her sayfadaki linki arama motoruna tanıtarak ziyaretçileri bir nevi web sitenize çağırmış olursunuzsa çalışmaları yapanların daha yakından bildiği gibi arama motorları \\\’kördür. Yani görsellerinizi de arama motorlarına tanıtabilirsiniz. Bunun için alt=resim ile ilgili olan kelimelerden 5 tanesini aralarına virgül koyarak yazın ve arama motorlarına görselinizi tanıtın.

            Bunların haricinde siteniz için en çok aranan kelimeler veya hit kelimeler listesi oluşturarak seo çalışmalarınızı bu kelimelere göre yapabilirsiniz. Bu sizin hem güncel kalmanızı hem de ziyaretçi çekmenizi sağlayacaktır. Kullanmış olduğunuz yazı fontunuzun tekdüze olması sanılanın aksine sıkıcı veya sıradan bulunmaz. Hatta ziyaretçinin dikkatini çeker. Yani yazınızda ne kadar anahtar kelime kullandığınız kadar bu kelimeleri nerede ve nasıl kullandığınızda önemlidir.
 
 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir