Seo Ayarları Nasıl Yapılır?

            Bir site yöneticisi olarak sitenize çok ziyaretçi gelmesini, sitenizin arama motorlarında ilk sıralarda olmasını ve gelen ziyaretçilerin sitenizde daha fazla zaman geçirmesini istiyorsanız Seo ayarları yani arama motoru optimizasyonlarını yapmanız faydanıza olacaktır. Seo çalışmaları sayesinde sitenize daha çok ziyaretçi gelmesini sağlayabilirsiniz. Peki, bu optimizasyon ayarları nasıl yapılır?
 
 Seo Ayarları

            Sitenizin Seo ayarlarını bu işle uğraşan profesyonel şirketler vasıtası ile ya da kendi çabanızla yapmanız mümkündür. Bu yazımızda kendi kendinize Seo Ayarları Nasıl Yapılır konusunu anlatacağım.
 
– Sitenize yapacağınız seo ayarlarından bir tanesi backlink almaktır. Başka sitelerce sizin sitenize verilen bağlantılar backlink olarak değerlendirilir ve sitenizin değerlenmesini sağlar.
 
– Eğer alan adınızı almadıysanız, alan adı yaşının sitenizin seo başarısına büyük etkisi olduğunu unutmayın. Google domain yaşına bakarak sitenizi olumlu değerlendirir.
 
– Sitenizde hız sorunlarıyla karşılaşan kullanıcıların duyduğu hoşnutsuzluk, Google için de geçerlidir.
 
– Sitenize koyduğunuz anahtar kelimeleri özenle seçin. Sitenizle alakasız anahtar kelimeleri sitenize doldurmanızın bir anlamı yok. Google keywords’a bakarken sitenizin başlığıyla ilgili anahtar kelimelerin ne kadar uyumlu olduğuna da bakar. Haddinden fazla anahtar kelime ile doldurulmuş siteler, spam olarak algılanabilir.
 
– Sitenizdeki içeriğin özgün ve güncel olmasını sağlayın. İlgi çekici yazılar her zaman ziyaretçi çeker.
 
– Sitenizin tasarımına dikkat edin. Göze batan renkler, okunması zor yazılar, sayfanın tamamını kaplayan reklamlar, sitenize gelen ziyaretçi sayısını düşürecektir. Olumsuz müşteri deneyimi Google’un gözünden kaçmayacaktır.
 
– Günümüzde mobil cihazlardan internet erişimi bir çığ gibi büyümekte iken, sitenizin mobil haline de dikkat etmeniz faydanıza olacaktır.
 
– Sitenizin ziyaretçi sayısını arttırmanın bir diğer yolu da sosyal medya bağlantılarını kullanmaktır. Site dışı seo çalışmaları kapsamında sosyal medya ağlarında sitenizi tanıtarak, daha çok ziyaretçi elde edebilirsiniz.
 
– Site haritası oluşturun. Site haritası sitenizdeki bağlantıları toplu olarak gösteren dosyaya verilen isimdir. Sitenizin kök dizininde bir site haritası bulunması ve Google’ın bu haritadan haberdar olması seo çalışmaları açısından önemlidir.
 
 
 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir