Kargom Nerede Ve Nasıl Öğrenebilirim?
Kargom Nerede Nasıl Öğrenebilirim?
 
İnsanlar birbirilerine uzak mesafelerde ülkelerarası şehirlerarası ve hatta şehir içi her zaman bir şeyler göndermektedir. Eşya, paket, koli vb. birçok malzeme ve ihtiyaç göndermektedir. İnsanlar bu ihtiyaçlarını kendileri karşılamak zorunda kalmaları büyük olasılıkla imkânsızdır. Düşünsenize, bir şehirden diğer bir şehirde ikamet eden bir kişiye paket ulaştırmak istiyorsunuz ve yola çıktınız. 2 saat, 3 saat veya 4 saat geçti, ama hala yoldasınız. Ve araba ile gitmenize rağmen daha çok yolunuz var. Ya da bir yemek davetine gideceksiniz. Beğendiğiniz bir elbiseyi o davette giymek istiyorsunuz. Alışveriş yapacağınız internet sitesinden çevrimiçi olarak satın aldınız. Fakat firma veya şirket sizden çok uzaklarda olabilir. Firma yetkilisi sizlere aldığınız elbiseyi yürüyerek ya da araba ile ulaştırabilir mi? Kesinlikle imkânsız bir olaydır. Bunları yapmak deli saçması olabilir ama düşünmesi bile zaman ve iş kaybı olmaktadır. İnsanlar birbirlerine ihtiyaç halinde paket teslimi yapmaları için tek bir yöntem bulunmaktadır. Uluslararası veya Ulusal Kargo Taşımacılığı yapan firma veya kuruluşlar tam bu söylediklerinizi yapmaktadırlar. Müşteri memnuniyeti firmalar için önemli bir değer taşır ve özenle yapılır.
Ülkemizde yurt içi ve yurt dışı gönderilerinizi gerçekleştirmek ve bunların takibi yapmak amacıyla birçok firma veya şirket taşımacılık hizmeti vermektedir. Bu firma veya şirketlerin her birinin portföyü farklı, teknolojik yapısı farklı ve hâkim olduğu saha genişliği farklılık göstermektedir. Gönderilerinizin durumuna göre farklı kargo taşımacılığı yapan firmaları tercih edebilirsiniz.

Kargo Takibi Nasıl ve Nereden Yapılır?

Kargo taşımacılığı nasıl yapıldığını şu şekilde öğrenebilirsiniz.

1.PTT Kargo ile nasıl gönderi takibi yapılır?
 
Bir devlet kuruluşu olan Posta Telefon ve Telgraf Anonim Şirketi ülkemizin her noktasında hizmet etmektedir. PTT şubelerinden, ev ya da iş yerlerinizden kargo alımı ve gönderimi yaptırabilirsiniz. Şubelerden sizlere verilen barkod numarası ile gönderilerinizin durumunu http://gonderitakip.ptt.gov.tr/ adresinden takip edebilirsiniz.

2. Aras Kargo ile nasıl gönderi takibi yapılır?
 
Celal Aras tarafından kurulan Aras Dağıtım ve Pazarlama şirketidir. 1989 yılında kurulmuştur. Yurt içi ve yurt dışı gönderim sağlayabilirsiniz. Randevulu ve tahsilat olarak hizmetler sunulmaktadır. Kurye çağırabilir ve SMS bilgisi alabilirsiniz. Şubelerden sizlere verilen barkod numarası ile gönderilerinizin durumunu https://www.araskargo.com.tr/tr/ adresinden takip edebilirsiniz.
 
3. Yurt İçi Kargo ile nasıl gönderi takibi yapılır?

Geniş yelpazeye sahip bu firma Araklı Holding tarafından 1982 yılında hayata geçirilmiştir. Kargonuzu mobil uygulama ile takip edebilirsiniz. Şubelerden sizlere verilen barkod numarası ile gönderilerinizin durumunu https://www.yurticikargo.com/ adresinden takip edebilirsiniz.
 
4. MNG Kargo ile nasıl gönderi takibi yapılır?

Teknolojik Aktarma Merkezlerine sahip bu kargo firması 2003 yılında MNG Kargo adında kurulmuştur. Şubelerden sizlere verilen barkod numarası ile gönderilerinizin durumunu https://www.mngkargo.com.tr/ adresinden takip edebilirsiniz.

5.Sürat Kargo ile nasıl gönderi takibi yapılır?

Bu kargo hizmeti sunan firma 2003 yılında kurulmuş ve hizmete başlamıştır. Yaklaşık 700’ü aşkın şubesiyle hizmet etmektedir. Şubelerden sizlere verilen barkod numarası ile gönderilerinizin durumunu https://www.suratkargo.com.tr/?p=content_online&i=253&l=kargom_nerede adresinden takip edebilirsiniz.

6. UPS Kargo ile nasıl gönderi takibi yapılır?

Uluslararası taşımacılıkta en çok tanınan firmalardan birisi olan UPS kargo 1988 yılında Türkiye’de faaliyetlerine başlamıştır. Yaklaşık 3000’e yakın çalışan ile hizmet etmektedir. Şubelerden sizlere verilen barkod numarası ile gönderilerinizin durumunu http://www.ups.com.tr/ adresinden takip edebilirsiniz.
 
 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir