Seo Çalışması Nasıl Yapılır

Bu SEO’ya yoğun olarak özet geçilmiş bir giriştir.
 
            Sizi SEO’nun ne olduğunu bilgilendirmeyi amaçlayan ama size nasıl bir SEO uzmanı olmanız gerektiğini öğretmemeyi isteyen bir yazıdır. SEO İşleminin çoğu çok çalışma ve hatalarından ders çıkarmadır. Eğer kendi SEO’nuzu yapıyorsanız, büyük ihtimalle konu üzerine başlamadan önce SEO forumlarında chat yapmak ve kitap okumak istiyorsunuzdur. Basılmış kitaplar hızlıca tarihi geçmiş olabiliyor. Ama eğer etrafınızdakilere sorarsanız en azından birkaç tane yaygın bir şekilde tavsiye edilmiş iyi rehber olacaktır.
 
SEO Nedir Ve Seo Çalışması Nasıl Yapılır
 
            SEO konu ile alakalı anahtar kelime tabirleri rakibinin web sitesinden daha konuyla alakalı olduğuna inanarak araştırma yapan en gözde arama motoru yeridir. SEO makale sayfanızı Google’da belirlemek için bir anahtardır. Doğru kelimeleri yerleştirmek sitenizi basitçe rakibinizin web sitelerinden daha çok konuyla alakalı bir arama motoru yapacaktır.
 
Anahtar kelimeler nelerdir?
 
            Anahtar kelimeler bir kimsenin sitenizi bulmak için göz atacağını umduğunuz koşullar ya da tabirlerdir. SEO ile anahtar kelimeleri seçiyorsunuz ve üzerlerine dayalı sayfaları kuruyorsunuz. Her sayfaya sadece spesifik bir anahtar kelime tabir ile ya da biraz spesifik anahtar kelimelerle odaklanabilirsiniz. SEO’da en iyi numaralardan biri, odaklanmış birçok sayfalarını kullanarak trafik kazanmak için geniş tek kelime açısından odaklanan özel terimler yardımcısıdır. Spesifik koşullar genellikle sıralanmak için kolaydırlar ve sıklıkla daha yüksek bir dönüşüm oranıdır( Uzun bir sorgu, genellikle daha arama niyeti ile ilişkili olduğundan).
 
 Doğru Etki Alanı İsmi Kullanmak:
 
            Linkler elde etmek rekabetçi tabiriyle iyice sıralanmak için önemlidir. Mümkün olduğunda linkler size doğrulttuğun da anahtar kelimelerinizi kullanınız. Diğer siteler(Özellikle rehberler) daha çok eğer sizin resmi site adınızsa ya da etki alanı isminizse anahtar kelimelerinizi onların kullanması için sizinle bağlantı kurma eğilimindedir. Bu genellikle mümkün olduğunda etki alanı isminizle anahtar kelimeleri kullanmak için iyi bir fikirdir.
 
 
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir