Android Ve PC Arasındaki Farklar

            Android ve PC arasında birçok fark var örneğin birçok PC oyunun hele ki üst düzey oyunlar androidde yok bir diğer fark birçok abode ürünü sadece bilgisayarda kullanılmakta örnek cs6 ve daha birçok montaj fotomontaj işleri PC de daha iyi olurken androidde ise yetersizdir. PC’de bluestack gibi bir yazılımla android oyunlarını ve uygulamalarını PC’de çok rahat bir şekilde oynayabilir ve çalıştırabilirsiniz.

            Bir diğer farksa klavye malum android yani mobil cihazlarda klavye kullanımı çok zor Türkçe karakterlere hele ki dikkat edebilmek tam bir mesele ama PC de rahat bir şekilde klavye kullanımı yapabilirsiniz. Android Ve PC Arasındaki farklar arasından bir diğeri ise android cihazlar dokunmatik ekran olduğu için çoğu zaman dokunmatik ekranın azizliğine uğrayabilirsiniz ancak PC’de malum fare aparatıyla çok rahat şekilde gezinebilirsiniz.

             Android cihazlara otg adı verilen bir aparat takarak android cihaza rahat bir şekilde bilgisayar faresi ve klavyesi takabilirsiniz ve bu fare ve klavyeyi android cihazınız için kullanabilirsiniz. Android cihazlar da çökme sorunu yani format sorunu fazla yaşanmazken PC’de çökme yani format atma sorunu yaşayabilirsiniz ee geriye format atmak kalıyor.

             En önemli farklardan biride android cihazları çok rahat taşıyabilirsiniz ancak PC (laptop bile olsa)elinizde rahat gezdiremeyeceksiniz masaüstü bir PC bilgisayarınız varsa zaten gezdiremezsiniz ancak laptop bile sizin için sorun olabilir.

             Gelelim bir diğer farka USB ’den rahat bir şekilde PC’den müziklerinizi videolarınızı yüklediğiniz filmleri oynatırken android cihaza USB takmak sizi biraz zorlayacak(bazı USB’ler android cihazlara uygun ama çoğu uygun değil geriye tek çözüm otg kablo kullanmak)Birçok farklar mevcut bu farkları bazı aparatlar yardımıyla gidebilirsiniz
            
            .Android bir cihazınız varsa elinizde bir PC bulunması sizi hiç bir sıkıntıya düşürmeyecektir. Bu farkı dillendirmeden yazıyı bitirmemek istiyorum android cihazdan rahat rahat fotoğraf (selfie; özçekim)yapabilecekken PC’de yapamayabilirsiniz.
 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir