Seoya Değer Veren Ünlü Firmalar

            Çevrimiçi pazarlamacıların web sayfalarını arama motoru sonuç sayfalarında yüksek görünmesini sağlamak için bir zaman vardı. Sonuçta, bu listeler ücretsiz reklamdı. Ve böylece arama motoru optimizasyonu ya da , web sayfalarını tasarlayarak Google ve Bing’de yüksek görünecek şekilde oluşturuldu.

            Ancak, pazar araştırması firma Clutch’ın yaptığı bir araştırmaya göre, Seo birçok büyük firma ile lehte olduğu anlaşılıyor. Pek çok kişi, doğal arama sonuçlarında ilerlemenin çok uzun sürdüğünü, diğer yandan da çevrimiçi reklamların diğer biçimlerinin (arama sonuçları sayfalarında giderek daha fazla gayrimenkul alan reklamlar için ödeme dahil) daha hızlı sonuç aldığını sonuç elde edildi.

            Arama motoru optimizasyonu — web sayfalarının Google ve Bing’deki doğal arama sonuçlarında daha üst sıralarda yer alması, sosyal medya, içerik pazarlaması ve e-posta gibi diğer pazarlama biçimlerine bağlantılar sağlardı. Bu, işletmeler için önemli bir strateji haline getirir.

            Ankete katılan 500 ünlü pazarlama uzmanının sadece %47’si anahtar kelimelerini kullandığını söyledi. Debriyaj, 500’den fazla çalışanı olan şirketlerin çalıştığı çalışanları, B2B şirketlerinden gelen yanıtların%33’ünü ve B2C firmalarının geri kalanını araştırdı. Anket Mart ve Nisan 2018 arasında gerçekleştirilmiştir. Bazı uzmanlar, pazarlamacıların diğer çevrimiçi pazarlama biçimlerine bağlanması nedeniyle Anahtar kelimelerine daha fazla dikkat etmeleri gerektiğini söylüyor.

            “Modern Anahtar kelime müşteri deneyimi ve diğer pazarlama kanalları ile çalışıyor” diyor dijital pazarlama ajansı Be Found Online’ın başkanı ve başkanı Dan Golden. “Anahtar kelime içeriği ve müşteri içeriği ayrı silolar değildir. Hem insanlar hem de arama motorları için içerik oluşturulmalıdır. ”

            Çalışma, şirketlerin daha hızlı sonuç veren pazarlama kanallarını tercih etme eğiliminde olduğunu buldu. Ankete katılanların%22’si, önümüzdeki altı ile 12 ay boyunca televizyonlarını en çok tercih ettikleri kanalı yapacaklarını; sadece %5 ücretli arama ve %4 Arama Motoru Optimizasyonu dedi.

            Aşağıdakiler, tercih ettikleri pazarlama kanalını öne süren katılımcıların yüzdesidir:

Televizyon,%22
Sosyal medya,
Web sitesi,
Etkinlikler:%7
Baskı,%5
Ücretli arama ağı reklamları,%5
Doğrudan posta,% 5
E-posta,%5
Halkla ilişkiler,%5
Arama motoru optimizasyonu,%4
Mobil reklamcılık,%3
Radyo,%3
Görüntülü reklamlar:%3
Mobil uygulama,%3
İçerik pazarlaması,%2
 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir