Kpss Genel Kültür Hangi Soru Bankası?
            KPSS her yıl binlerce üniversite mezunun memur olmak için girdiği bir sınavdır. Bu sınavı kazanmak binlerce adayın hayalini süslemektedir. Elbette KPSS’yi kazanmak öyle kolay olmayacaktır. Bunun için sıkı ve planlı bir çalışma gerekmektedir. Bu çalışmaların en önemli sacayağını ise farklı soru tiplerini görmek ve sorulara aşina olmak adına farklı kaynaklardan bol soru çözmek oluşturur. Bu sebeple piyasada alanında yetkin olan ya da olmayan birçok kişi ve yayınevi soru bankası hazırlamaktadır. Adaylar bu kadar çok çeşit içerisinden hangilerini satın almaları gerektiği konusunda sıkıntı yaşamaktadır. Çünkü bol soru çözmek kadar çözülen soruların niteliği, kalitesi yani ÖSYM formatına uygun olup olmadığı da çok önemlidir. Özellikle sınava KPSS B’den girecek ve genel yetenek – genel kültür testlerini çözecek olan öğrenciler bu kadar kaynak çeşitliliği arasından doğru olan soru banka ve konu anlatımlarını bulmakta güçlük çekmekte ve tavsiyeye ihtiyaç duymaktadır. Bu yazıda adaylara genel kültür soru bankası tavsiyesinde bulunulacaktır.

            Tarih Soru Bankası – Benim Hocam Yayınları

            Pek çok adayın Youtube’da yayınladığı videolardan tanıdığı Ramazan Yetkin’in hazırladığı genel kültür tarih soru bankası adaylara sınava hazırlanmaları noktasında hayli katkıda bulunacaktır. Özellikle detay bilgilere çalışmak isteyen adayların edinmesi gereken bir soru bankasıdır.

            Tarihin Pusulası Soru Bankası – Doğru Tercih Yayınları

            Önceki KPSS sınavlarında en çok soru tutturan hocalardan biri olan İsmail Adıgüzel hoca tarafından hazırlanmış olan bu soru bankası içeriğindeki eğitici sorular sebebiyle adaylara faydalı olacak ve genel kültür tarih dersi konusunda işini kolaylaştıracaktır.

            Coğrafya Soru Bankası – Benim Hocam Yayınları

            Yine yayımlamış olduğu Youtube videolarından aşina olduğumuz Engin Eraydın’ın hazırlamış olduğu bu kitap KPSS alanında en çok satılan kitaplardan biridir. İçeriğindeki sorular sınav formatına hayli yakın olmakla birlikte sunduğu açıklayıcı çözümlerle adaylara genel kültür coğrafya konusunda hayli kolaylık sağlamaktadır.

            Evveliyat Vatandaşlık Soru Bankası – İsem Yayıncılık

            Kaliteli ve özgün sorularıyla piyasadaki rakiplerine fark atan bu soru bankası her seviyedeki adayların rahatlıkla tercih edebileceği bir kitaptır. Dikkat çekmeyen ancak önem taşıyan detay bilgileri de içerisinde barındıran bu genel kültür soru bankası sınavdan önce adayların çözmesi gereken bir soru bankasıdır.
 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir