Bursa Kapalı Spor Salonuna Nasıl Gidebiliriz?
            Bursa’nın kalbi sayılabilecek merkezi bir yerde bulunan Bursa Kapalı Spor Salonuna Nasıl Gidilir sorusuna verilebilecek birçok cevap bulunmakla birlikte; burada en kolay 2 yolu, öncelik sıralaması olmaksızın, sizler için olabildiğince detaylı olarak sıralamaya çalışacağım;
 
1.Bursaray;
 
            Faaliyete geçtiği tarihten bu yana gerek kapsadığı güzergâh, gerek hızı, gerekse çağdaş yapısı ile geçmişten bu güne kullanılan tüm vasıtalardan daha fazla tercih edilen Bursaray; Bursa’da Doğu-Batı ve Kuzey- Doğu hattı olmak üzere toplam 2 hat üzerinde hizmet vermektedir. 1 numaralı hat; Doğuda Kestel’den başlayıp Batıda Uludağ Üniversitesinde son bulmakta, batıda Uludağ Üniversitesi’nden başlayıp Kestel’de son bulmakta, 2 numaralı hat ise kuzeyde Emek Mahallesinden başlayıp doğuda Araba yatağı durağında son bulmakta.

            Tersi yönde de Araba yatağı durağından başlayıp Emek mahallesinde son bulmaktadır. Bursa Kapalı Spor Salonuna gitmek isteyenler, Merinos İstasyonunda trenden inerek stadyum tarafı çıkışından çıkarak ve sadece 300 metre güney istikametinde yürüyerek salona rahatlıkla ulaşabilirler. Bursaray hat ücreti tam 2.25 TL, indirimli 1.50 TL’dir.
 
 2. 25 Nolu Bursa Büyükşehir Belediye Otobüs Hattı:
 
            Bu hat güneyde Pınar mahallesinden başlamakta, doğuda Yüksek İhtisas Hastanesi’ne kadar giderek dönüşte biraz daha kuzeyden bir hat çizerek Kapalı Spor Salonu’nun önünden de geçerek yine Pınar mahallesine dönmektedir.

            Bu hattı kullanarak Kapalı Spor Salonu’na gitmek isteyenler sabah 06:50 ‘den başlayan sefer saatlerinden istifade ile akşam saat 21:30 ‘a kadar, saatte bir olmak üzere (buçuklarda) Kapalı Spor Salonuna gidebilirler. Kapalı Spor Salonunda inmek isteyenler, Stadyum Caddesi durağında ineceklerdir. Otobüs hat ücreti tam 2.50 TL, indirimli 1.65 TL’dir.
 
3. Taksi Dolmuş Hatları:
 
             Çağdaş ulaşım araçlarının günümüz ulaşımını domine etmesiyle; Bursa’nın tarihi ulaşım araçlarından olan Taksi-Dolmuşlar, günümüz ulaşım hizmet sektöründe Bursa’da yok olmaya yüz tutmuştur. Kapalı Spor Salonuna Taksi-Dolmuş vasıtasıyla gitmek isteyenlere diğer vasıtaları kullanmaları tavsiye ederiz.
 
 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir