Bayramın tadını oyunlarla çıkarın

Oyuncak sektörünün öncüsü Mattel, bayramda birbirinden eğlenceli kutu oyunlarıyla yanımızda olmaya devam ediyor. Aileniz ve sevdiklerinizle bir arada olduğunuz, bayram günlerinin keyfini çıkarmanızı sağlayan kutu oyunları mutlu anılara yenilerini eklemenizi ve eğlenirken beyin jimnastiği yapmanızı sağlıyor. Mattel, kutu oyunlarıyla yetişkinlere rekabet ve heyecan dolu dakikalar, çocuklara da eğlenirken öğrenme imkanı sunuyor.

 

Mattel’in severek oynanan oyunlarından UNO, UNO FLIP, Scrabble, Scrabble Junior, Bounce Off, Gas Out ile bayramın keyfini doyasıya çıkarmaya hazır olun.

 

UNO

Kart oyunlarının vazgeçilmezi, 7’den 70’e herkesin severek oynadığı UNO stratejik hamlelerle tatlı rekabeti kaçınılmaz kılıyor. En az 2, en çok 10 kişiyle oynanan oyunda hedef, herkesten önce elinde bulunan kartları bitirmek. Her oyuncuya 7 kart dağıtılarak başlayan oyun, ıskarta destesinde bulunan kartla sayı veya renk eşleştirmesi yapılarak devam ediyor. Sayı kartlarının yanı sıra destede bulunan aksiyon kartlarıyla UNO heyecanı artıyor. Her turda oyuncuların elinde kalan kart puanları toplanarak o turu kazanan oyuncuya yazılıyor ve elindeki kartları herkesten önce bitirerek 500 puana ulaşan ilk kişi oyunu kazanıyor. Unutulmaması gereken en önemli kurallardan biri; elinizde tek kart kaldığında UNO diye bağırmak!

 

UNO FLIP

Klasik UNO’nun yeni versiyonu olan Uno FLIP ile eğlenceniz katlanarak artmaya devam ediyor.

Renk ve sayı eşleştirmesine dayanan kart oyununa eklenen çift taraflı deste, özel FLIP kartı ve daha ağır cezalar gibi heyecan verici yeni özellikleriyle rekabeti artırıyor. UNO FLIP, kağıt destesinin açık renkli tarafıyla klasik Uno, koyu renkli tarafıyla çok ağır cezaların verilebildiği bir oyun oynama imkanı sunuyor. FLIP kartı atan kişi, destenin aydınlık ve karanlık taraflarından hangisiyle oynanacağına ve kartların ne zaman eski yüzüne döndürüleceğine karar veriyor. Destenin karanlık tarafına eklenen yeni aksiyon kartlarıyla UNO eğlencenizi hız kesmeden devam ediyor. Ailecek oynanabilecek zevkli kart oyunu UNO FLIP ile avantajı ele geçirmek için stratejiler belirleyin, elindeki kartları ilk bitiren siz olun ve oyunu kazanın. Tek bir kartınız kaldığında, “UNO!” diye bağırmayı unutmayın.

 

SCRABBLE

Dünyanın en sevilen kelime oyunu Scrabble, yaratıcılığı ve eğlenceyi bir arada sunuyor. En az 2, en çok 4 oyuncuyla bireysel ya da takım halinde oynanabilen oyunun amacı; puan getiren kelimeleri oyun tahtasına yazarak en yüksek puanı kazanmak. Oyuncular, harf torbasından çektikleri farklı değerlerine sahip harflerle, kelime tahtası üzerinde kelimeler üreterek puan topluyor.Puanlar, harflerin puan değerlerine ve oyun tahtası üzerindeki ödüllü karelere göre belirleniyor. Oyun sonunda en fazla puan alan kişi veya takım oyunun galibi oluyor. Kelime dağarcığına güvenenlerin severek oynadığı Scrabble, yaratıcı zeka ve pratik düşünce sistemlerini harekete geçirerek kelimeseverlerin vazgeçilmezi oluyor.

 

SCRABBLE JUNIOR

Eğlenirken öğrenme fırsatı sunan Scrabble Junior; çocukların kelime dağarcığı, imla kuralları bilgisi ve görsel becerilerinin gelişmesini sağlıyor. En az 2, en çok 4 oyuncu ile oynanan oyunun amacı, en yüksek puanı alıp oyunu kazanmak. Üzerinde resimler bulunan harflerin oyun tahtası üzerinde birleştirilmesiyle oynanan Scrabble Junior, Türk alfabesinde bulunan 29 harften oluşuyor. Oyuncular, en çok puan getirecek harf kombinasyonlarından oluşan kelimeleri bularak daha fazla puan kazanmaya çalışıyor. Oyun sonunda en çok puanı toplayan oyunun galibi oluyor. Çocukların sosyal gelişimine, iletişim kurma becerilerine, grup içine dahil olma ve arkadaşlık ilişkilerinin güçlenmesine yardımcı olan Scrabble Junior, küçük çocuklar için üzerinde resim olan harfleri birleştirerek oynama imkanı sunarken, daha büyük yaştaki çocukların düşünme becerilerini geliştirmesini sağlıyor.

 

GAS OUT

Yeni nesil kart oyunu Gas Out ile eğlenceli dakikalar geçirmeye hazır olun!

Çocukların yeni eğlencesi Gas Out, kart çekerek ortadaki gaz bulutunu kartların üzerindeki sayı kadar sıkmalarına dayanan kolay ve zevkli bir oyun. En az 2, en çok 6 kişiyle oynanan oyunun başında gaz bulutu Guster masanın ortasına yerleştirip her oyuncu için 3 kart dağılıyor. Oyuncu bir sayı kartı oynuyorsa Guster’i karttaki rakam kadar bastırıyor. Guster’in sesli ve etkili patlamaları çocukların eğlencesine eğlence katarken, bir oyuncunun oyun dışı kalmasına neden oluyor. Gas Out’un özel kartlarıyla oyun daha heyecanlı hale geliyor. Sıra kendisindeyken Gaz Bulutu Guster’ın gaz çıkarmadığı son oyuncu ol ve oyunu kazan!

 

BOUNCE OFF

Eğlencenin yeni adı Bounce Off, 7 yaş ve üstü tüm aile ve arkadaş gruplarına keyifli anlar yaşatıyor. 9 Kart, 16 top ve oyun tahtasından oluşan oyunun amacı; rakipten önce seçtiğin karttaki şekli panonun üzerinde oluşturmak. Bunu yapmak için topun masada bir kez sektirilip tahtaya yerleştirilmesi gerekiyor. Bu sırada rakibinin senden önce şeklini oluşturmaması için onun önüne konan engeller rekabeti arttırıyor. Karttaki deseni yapmayı başaran ilk oyuncu oyunu kazanıyor. Basit kurallarıyla heyecan dolu anlar yaşatan Bounce Off saatlerin nasıl geçtiğini unutturuyor.

Hibya Haber Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir