Yeni Başlayanlara İnstagram

Instagram‘da yeni olmak yalnızlık ve aynı zamanda zorluk getirebilir. İnsanlar farklı farklı resimleri görmeyi, videolar seyretmeyi çok severler. Bu sebepten ötürü ilk başlamanız sizi korkutmasın vereceğimiz ipuçları ve taktikler sayesinde hem yalnızlık probleminizi gidereceksiniz hem de daha hızlı adapte olmuş olacaksınız.

İnstagram  kısa sözler ve düşüncelerimizi, resimlerimizi paylaştığımız sosyal medya araçları arasındadır. Söz kısa olsa da anlamı büyüktür. Bir resmin anlatacağı çok şey vardır. Her geçen gün kullanımı yaygınlaşmaktadır.

Yeni başlamışsanız eğer yapmanız gerekenler şunlardır;

Aslında ilk olarak instagram kullanıyorsanız yapmamanız gerekenler şeylerden bahsedersek daha yararlı olacaktır. Her sosyal medya programı gibi Instagramın’da bazı temel kuralları vardır. Şöyle ki, mümkün olduğunca başka bir kullanıcının paylaştığı resim, video vb. şeylerin aynısını değiştirip montajlayıp değiştirerek tekrar paylaşmamaktır. Bunun yapılmamasında ki amaç paylaştığınız resmi diğer kullanıcılar görür ise instagram’ da fazla barınamamanızdır.

Klişeleşmiş olmayınız;

Burada anlatılmak istenen sizden daha yaratıcı, hayal gücünüzün yükseklerde dolaşmasıdır. Sürekli aynı resimleri paylaşanlardan ve yorum yapanlardan sıkılırsınız. Şaşkına düşürecek ilginç kareler bulup paylaşabilirsiniz. Sizden istediğimiz, kolaya kaçmamanız ve yaratıcı olmanız.

Gereksiz ve ahlaksız şeyler paylaşmayınız!

Bu tarz paylaşımlar dikkat çekici ve ilgisiz bulunmaktadır. Takipçi sayınızın artması yerine olan takipçilerinizden de olma ihtimaliniz vardır. Kan, açık saçık resimler, şiddet, küfür vb. birçok paylaşımlarınız sizi takipçilerinizden uzaklaştırmaktadır.

En önemli kurallardan biri Hashtag nasıl kullanılır?

Özellikle hashtag kalabalığı yapmamalısınız. Hashtag seçeneği fotoğraflarınızı, videolarınızı belirlediğiniz bir konu altında toplamanıza yardımcı olur. Eğer belirlediğiniz konu mantıklı bir seçim olursa diğer kullanıcılar da sizin seçtiğiniz konuyu Hashtag olarak atabilirler. Örn: #güneş, #deniz, #kum gibi.

Kişi Etiketlemek

Öncelikle kişi etiketlemek hashtag gibi ‘#’ işareti ile yapılmamaktadır. Eğer kişiye direk olarak hitap etmek istiyorsanız ‘@’ simgesini koyup sonra hitap etmek istediğiniz kişinin ismini yazarak etiketlemiş olursunuz.

Fotoğraf veya video paylaşmak

Fotoğraf ve video paylaşmanın iki farklı yolu vardır. Bunlardan ilki anlık çekimdir. Bu yol genellikle anlık gelişen olayları sergilemek için kullanılır. Örn; havai fişek gösterisi, batan güneş vb olaylar bunlara örnektir. Diğer yol ise: Telefonunuzda veya bilgisayarınızda kayıtlı olan fotoğraf ya da videoyu kısa yollar ile paylaşabilmektir.

Takipçi sayınızı arttırmak

Takipçi sayınızı attırmak için yapmanız gereken 3 madde vardır. Bunlar;

1-)Instagramda sürekli popüler olan fotoğraf ya da paylaşmak

2-)Popüler videoları ve fotoğrafları beğenmek. Birde altlarına yorum bırakmak

3-)Son olarak sürekli takip isteği yollayarak takipçi kazanmak.

4-) Resimli güzel sözler paylaşmak. İnstagram  sözleri ne kadar kısa ve anlamlı olursa o kadar etkili olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir