Yeni Başlayanlara Pinterest

Pinterest Nedir? Pinterest 2010 yılının Mart ayında hizmete giren, aynı Facebook ve Twitter benzeri bir sosyal medya platformdur. Kurucuları Evan Sharp, Ben Silbermann ve Paul Sciarra olan Pinterest, bir görsel paylaşım sitesidir. Sitede etkili güzel sözler ve anlamlı resimli mesajlar kolaylıkla bulunabilmektedir.

Pek çok orijinal ve yaratıcı fikirlerin “pin’leyerek” sergilenebildiği ve panolar oluşturarak bunları her türlü sosyal platformda paylaşılabildiği Pinterest, günümüzde 70 milyonun üzerinde kullanıcıya sahiptir. Kısaca Pinterest bir kataloglama sitesidir. Kadın kullanıcılarının %80 gibi yüksek bir oranda bulunduğu site de erkekler için de pek çok içerik bulunmakta. Güzel sözler ve resimli mesajlar sitede bolca bulunmaktadır.

PIN’lemek Nedir?

Pin’lemek kelime anlamıyla, iğnelemek demektir. Aynı evinizde, odanızda kullandığınız bir resim panosu gibi çalışan “Pinterest” Pin ve interest kelimelerinin ahenk içerisinde birleşmesinden oluşmaktadır. Sitede bolca Pinterest sözleri bulmanız mümkün.

Yeni Başlayanlar İçin Pinterest’e Kayıt ve Giriş

İlk olarak pinterest.com’u ziyaret ederek çok kısa bir sürede kayıt olabilir ya da Facebook veya Google hesaplarınız ile giriş yapabilirsiniz. Artık sitede dolaşmaya ve ilginizi çeken görselleri incelemeye başlayabilirsiniz. Dövme, oyun, dekorasyon ve daha pek çok konuda görselleri kategorilere ayırıp, “pin’leyerek” adeta telefonunuzdaki gibi albümler oluşturabilir ve o görseli panonuza ekleyebilirsiniz.

Ayrıca “Pin It” adlı uygulamayı indirerek, internette rastladığınız görselleri ve videoları anında pinterest.com’da paylaşabilirsiniz. Aynı diğer sosyal medya platformlarında olduğu gibi burada da başka kullanıcıları takip edebilir, kendi takipçileriniz ile görsellerinizi paylaşabilirsiniz. Sitenin bir güzel yanı da, isterseniz panolarınıza başka kullanıcıların katkıda bulunmasını sağlayabilirsiniz veya panolarınızın saklı olmasını istiyorsanız gizlilik ayarlarını kullanarak diğer kullanıcıların erişimine kapatabilirsiniz. Ayrıca yüz binlerce marka bu platformda resmi kurumsal hesaplara sahiptir.

Pinterest Mobil Uygulaması

Pinterest.com aynı zaman da bize ücretsiz olarak mobil cihazlarınıza indirebileceğiniz bir uygulama ile de hizmet sunmakta. İnternet erişiminiz olduğunu sürece internetten veya kişisel galerinizden görsel ve videoları pin’leyerek pano oluşturabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir