Cuma Suresi Okumanın Faziletleri Nelerdir?

Birçok faziletleri bulunan cuma suresi günlük olarak en azından 1 defa okunması gereken sureler arasında bulunmaktadır. Usulüne uygun bir şekilde okunduğunda inşallah en kısa süreçler içerisinde birçok hayır kapılarının açılmasına vesile olan cuma suresi okumanın faziletleri nelerdir suresi sayesinde gerek dünyevi işlerin ve gerekse de ahiret meselelerinin düzene alınmasında oldukça faydaları bulunmaktadır. Bu bakımdan büyük islam ulemaları tarafından da hergün okunması tavsiye edilen cuma suresi dünyevi ve ahiret yaşantımızda huzurlu ve mutlu olabilmemiz açısından okunması gereken bir suredir.

Cuma Suresi Okumanın Faziletleri İse Şunlardır;

  • Cuma suresi hergün 3 defa ihlaslı bir şekilde okunduğunda kısmeti kapalı olan kimsenin mutlak surette en kısa zamanda hayırlı bir eş ile evlenmesine vesile olmaktadır.
  • Cuma suresi dargın eşlerin yeniden barıştırılması için 7 veya 3 defa okunması durumunda inşallah tesirini en kısa süreçler içerisinde göstermektedir. Bu bakımdan cuma suresi insanların birbiri ile kaynaşmasında ve iyi anlaşmasında ciddi anlamda tesiri bulunmaktadır.
  • Cuma suresinin günlük olarak okunması durumunda öfkenin yerini sevgi ve merhametin almasına vesile olmaktadır.
  • Cuma suresini günlük olarak 1 veya 3 defa okumayı adet edinen bir kimse, müslüman bir ülkede cuma namazına giden ve gitmeyen insanlar adedince sevap kazanmaktadır.
  • Cuma suresi günlük olarak okunmaya devam edildiğinde inşallah okuyan kimsenin şeytanın vesvesesinden korunmasına vesile olacaktır.
  • Cuma suresinin özellikle de 4.ayeti bir ev veya işyerine asıldığı takdirde o hanenin bereketlenmesine ve her türlü musibetten korunmasına vesile olmaktadır.

Bu bakımdan cuma suresi okumanın faziletleri nelerdir suresinin günlük olarak 1, 3 veya 7 defa okunmasında birçok faydalar bulunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir