Sevgiliye Kısa Sözler 2020

Bazen sevgiline kendini açamazsın. Açarsın bir kağıt ya da günümüzde olduğu gibi telefondan bir not defteri yazmaya başlarsın. Bazen durduramazsın duygularını yazdıkça yazasın gelir. Sayfalarca yazdığın yüzlerce kelimelere baktığında o kadar çok şeyi nasıl yazdığının farkına varamazsın. Kelimelerini süslemek için sevgiliye sözler söylersin aralarda.

 Karşında duruyor, bakıyor, duyuyor ve ona birkaç kelam etmek için hazırlanıyorsundur. Birden ona baktığında aklından kısa bir cümlecik geçer. Sevgiline her baktığında içinden bir ses çıkar. Konuşurken sevgiliye kısa sözler söylersin. İşte bu şekilde başlar bu sözler. Yapmacık değil, düşünülerek yapılan sözler değil içinden gelen seslerin birleşimi ile oluşmuş sözlerdir bu sözler.

 Söz Yazımı Nasıl Yapılmalıdır

 Aklına her gelen söz yazılmaz. Özellikle sevgiliye sözler hissedilmesi gereken sözlerdir. Söz yazarsan öncelik olarak konsantre olunması gerekmektedir. Bulunan şartların önem büyüktür. Söz yazarları bazen ormanda, bazen sokak aralarında, bazen sinemada yazalar. Bunun sebebi ise bazı mekanların, yerlerin ve zamanların onlara çağrışım yapmasıdır. Bu da konsantre isteyen bir iştir.

 Örnek vermek gerekirse sevgiliye kısa sözler yazmak için onu düşünmen gerekmektedir. Aynı zaman da onunla geçirdiğin vakitleri ya da onunla geçirmediğin her vakti düşünmen gerekir. Yazıların eğer mutluluk verici ise karşıya da geçmesi gerekir. Okur okuduğunda o mutluluğu hissetmelidir. Genel olarak yazılan yazıların çoğu özlem içermektedir. Çünkü sevgiliye yazılan sözlerin çoğu aşkın özlemi, acısı konuları ele alınarak yazılmıştır.

 Aşkın büyüklüğü konu edinilen veya sevdiği için ne işkencelere katlanan aşıkların hikayesi yazılmıştır o sözlere. Mecnun dağları delmiş mesela bu olayın özü Mecnun’un Leyla’ya çok aşık olmasıdır. Herkesin bildiği ve sözlere işlenmiş bir konudur. Söz yazarları bu gibi olayları örnek alarak yaşanmışlıkları gerçek hayata aktararak sözler ortaya koymaktadır. Eğer yaşanmışlıkları ya da yaşanmış gibi olan olayları gerçek hayata uyarlayarak aktarmazsa sözlerin hiçbir önemi kalmayacaktır.

 Tek yapılması gereken nokta okunulup geçilmesi olacaktır. Gereksiz ve duygu içermeyen sözlerin sadece bir paragrafta ya da resimde veya web site yer kaplamış olduğu görülecektir. Ancak gerçek duyguyu barındıran sözler hep hatırlanacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir