Seo Nasıl Yapılır

            Sitelerde veya sayfalarda üst sıraya çıkarmak amacıyla yapılan ayarlamalar ve optimizasyonlar seo olarak adlandırılır. İç ve dış site optimizasyonu olarak ikiye ayrılır. Siteleri üst sıralara çıkarmak için de daha gelişmiş ve daha fazla kitleye hitap eden bir içeriğe ihtiyaç duyulur.
 
Seo Nedir?
 
             Seo sitelerin doğal gelişim hızlarıyla ulaşamayacakları başarı ve daha büyük bir kitle tarafından takip edilme oranına doğal olmayan yollarla ulaşarak Google arama sonuçlarında üst sıralarda yer almayı sağlayan bir iyileştirme işlemidir.

            Bu işlemi gerçekleştirenlere ise Seo uzmanı denir. Google bir sitenin popülerliğine, onun tıklanma ve izlenme sayısına, ne kadar paylaşım yapıldığına ve bunların ne kadar geniş kanallara yayıldığına bakarak karar verir. Bunun sonucunda da popülerliğine göre siteleri sıralayarak arama sonuçlarında göstermeye başlar.
 
Seo Nasıl Yapılır
 
             En önemli unsur doğallıktır. Google doğal olmayan, normal bir şekilde yükselmediği belli olan paylaşımlara ve sitelere fark ettiği andan itibaren izin vermeyecektir. Hatta bu durum olumsuz bir etki yaratacak ve sitenin daha da alt sıralara inmesine neden olacaktır. Kullanıcıların siteyi beğendikleri ve takip ettikleri için paylaşımda bulundukları izleminin yaratılabilmesi için yapılan paylaşımlar site sahibinden bağımsızmış gibi gösterilmelidir.

             Diğer sosyal medya ortamlarında paylaşılan içeriklerin kullanıcılar tarafından site faydalı bulunduğu için paylaşılıyormuş gibi yansıtılmalıdır. Doğallığı meydana getiren en önemli şey çeşitlilik olduğu için tek elden çıkmış gibi duran paylaşımlar yerine farklı türde şeyler paylaşılabilir. Bu kriterlere uyulması durumunda sitenin popülerliği kendiliğinden artacak ve normal bir şekilde gelişme ve yükselme göstermeye başlayacaktır.

             Eskimiş ve kalitesini yitirmiş uygulamalardan uzak durun ve son moda teknolojileri takip edin. Son zamanlarda sık sık duymaya başladığımız seo kavramı aslında gerçekleştirmesi çok da zor olmayan, sadece belli başlı kriterleri olan bir halkça tutulma sanatıdır.
 
 
 
 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir