Seo Araçları Nelerdir?

            SEO, son dönemlerde sıklıkla karşılaştığımız bir sözcük olmaya başladı. Ama birçok şahıs, SEO’nun tam olarak ne ifade ettiğini bilmemektedir. SEO “Search Engine Optimization”  ifadesinin başlarındaki harflerinden meydana gelen kısa bir özettir. Kısacası, web sitelerini arama motorlarının en yukarı sırasına yerleşmesini sağlamak SEO’nun en önemli hedefidir. Böylece sitelere ulaşım artış gösterir ve daha çok insan topluluğuna erişilmiş olunur. Böylelikle web sitesi popülerlik kazanmış olur.

            SEO aracılığıyla web sitelerinde çalışırken yapılan çalışmaya destek olması amacıyla  bir takım araçlara gereksinim duyulur. Böylelikle projede yapılan hatalar mevcut ise kısa bir süre içerisinde ortadan kaldırıla bilinir. Doğrusu kusursuz ve doğru bir çalışma için SEO araçları çok büyük önem teşkil eder. SEO ile çalışma yaparken kullanılabileceğiniz bazı araçlar şunlardır;

Web Yönetici Araçları:
 
            Web yönetici Araçları, sitenin genel durumunun görülmesi için olanak verir,  sitenizin mevcut hızını ölçüp tespit eder,  sitenizde herhangi bir hata tespit ederse gerekli ikazları yapar. Böylelikle erkenden duruma el atabilirsiniz.  Site sahibi olan bütün herkesin yararlanması gerekli olan en önemli SEO araçlarından birisi web yönetici araçlarıdır.
 
Analiz Aracı:
 
            Siteye giriş yapan kişilerin yoğunluğu ve neler yaptıkları ile ilgili olarak genel bir durum analizi gerçekleştirir.
 
Search Engine Optimization Trends
 
            Hangi anahtar sözcük ya da sözcüklerden faydalanılıp faydalanılmadığının kontrollerini gerçekleştirir.
 
Keyword Tool

            Site içerisinde faydalanılan anahtar sözcüklerin hangi ülkeler aracılığı ile ne kadar sıklıkla araştırıldığının analizini gerçekleştirerek sizlere takdim eder.
 
Web site Optimizer

            Sitenin değişik versiyonlarını göstermek için kullanmanıza yardımcı olur.
 
            SEO tanıtımlara nazaran çok daha düşük harcama gerekli kılar. Ayrıca reklamlar gibi bir süreliğine değildir, kalıcıdır.  Arama motorunda devamlı olarak üst sıralarda kalmayı sürdürürsünüz. Bu nedenle bütün web sitelerinin faydalanması için gerekli olan bir uygulamadır.
 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir