Sevgiliyle Edilen Sohbetlerin Önemi

Çiftler arasındaki sohbetlerde, güzel sözler dile getirmede  en önemli kriter tabii ki ölçüdür. Ölçüsü kaçan bir sohbet tat vermez hatta ilişkiye zara bile verebilir. İlişkinin seviyesine göre konuşmanın ölçüleri de değişmektedir.

Flörtleşme dönemindeki çiftlerin yaptığı konuşmalar ile 3-4 yıllık bir ilişki içinde olan çiftlerin konuşmaları arasında uçurum vardır. Bu konuşmalarda yaş, ilişkinin seviyesi, vb. durumlar oldukça önemlidir.

Flörtleşme Döneminde Güzel Sözler

Flört döneminde yapılan konuşmalar iki taraf için de büyük önem arz etmektedir. Zira bu dönem çiftler için birbirini tanımaya yöneliktir. Yanlış kurulan herhangi bir cümlenin ilişkiye ciddi zararlar verebileceğini göz önünde bulundurursak çiftler bu dönemlerde derin olmayan konulardan bahsetmeyi tercih ederler. Zaten doğru olan da budur. Bu seviyede bir çiftin ilerideki çocuklarına koyacaklarına isimleri düşünmeleri pek de akıl işi değil doğrusu!

Sevgililik Döneminde Sohbet

Flört dönemi bitiminde başlayan sevgili dönemi birçok ilişkinin kırılma noktası olarak kabul edilir. Bu dönemde ilişkinin ciddi bir hal alıp almayacağı kesinleştirilir. Ciddi bir ilişkiye başlamayı düşünen çiftler aralarındaki bağ doğrultusunda konuşmalarını yönlendirirler. Birbirini yeterli seviyede tanıyan çiftler artık kişisel konuşmalardan ziyade gelecek, aile ve planların ön planda olduğu konuşmalar yapmalıdır.

Bir insanın sizin yanınızda ve ailesinin, arkadaşlarının yanındaki davranışları çok farklı olabilir bu nedenle çiftler bu ortamlara birlikte giderek birbirlerinin hareketlerini takip etmelidirler. Sohbetlerin konuları bu dönemlerde daha da derinleşir. Cinsellik, maddiyat, gelecek bu konuların başında gelir. Önem arz eden konuşmalar yapılmaya başlanır.

Bir diğer önemli husus da sohbetlerin sıklığıdır. Çok aşırı sıklıkta yapılan konuşmalar her iki tarafı da bunaltabilir. Günün belirli saatlerinde veya az ve sık sık yapılan konuşmalar ideal çiftler için yeterli olacaktır. Yan yana iken yapılan konuşmalarda göz teması çok önemlidir. Sevgilinizin gözlerine bakıp söylemek istediğinizi söylediğinizde bu onun üzerinde güzel etkiler bırakacaktır.

Tüm bunlar göz önünde bulundurularak güzel bir konuşma yapmak , güzel sözler söylemek mümkündür. Ve elbette konuşmalarınızda unutmamanız gereken bir başka husus da ona olan sevginizi anlamlı sözler ile dile getirmektir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir