Hamilelikte Uyku Sorunu

            Hamilelikte uyku sorunu tüm anne adaylarının şikâyetçi olduğu konulardan biridir. Hamilelik 3 trimesti diye adlandırılan bölümlere ayrılmıştır. Anne adayları başlarda karın ağrısı ve mide bulantısı sorunlarıyla baş ederken arkasından hamilelik ilerledikçe uyku sorunları süre gelir. Zamanla geçici olan bu sıkıntılar hamilelik evresinde anne adayına hiç bitmeyecekmiş gibir gelir.
 
            Anne adaylarının bebeklerini sabırsızlıkla beklediği günlerde huzursuz hamilelik dönemleri oldukça zor geçer. Hamilelikte uyku sorunu anne adayları kadar baba adaylarını da zorlar. Kadınların erkeklere uykusuz gecelerden sonra ki davranışları daha bir sert olur. Uyuyamamış bir hamile eşinin verdiği normal tepkileri anormal olarak algılayabilir. Uyku tüm insanlar için önemli bir Hamilelikte uyku sorunu tüm anne adaylarının şikâyetçi olduğu konulardan biridir.

            Hamilelik 3 trimesti diye adlandırılan bölümlere ayrılmıştır. Anne adayları başlarda karın ağrısı ve mide bulantısı sorunlarıyla baş ederken arkasından hamilelik ilerledikçe uyku sorunları süre gelir. Zamanla geçici olan bu sıkıntılar hamilelik evresinde anne adayına hiç bitmeyecekmiş gibi gelir.
 
            Anne adaylarının bebeklerini sabırsızlıkla beklediği günlerde huzursuz hamilelik dönemleri oldukça zor geçer. Hamilelikte uyku sorunu anne adayları kadar baba adaylarını da zorlar. Kadınların erkeklere uykusuz gecelerden sonra ki davranışları daha bir sert olur. Uyuyamamış bir hamile eşinin verdiği normal tepkileri anormal olarak algılayabilir. Uyku tüm insanlar için önemli bir dinlenme aracıdır. Standandart bir uyku yetişkin bir insan için 8 saat olmalıdır. Güncellenen bilgilere bu 5 saat aralığına da düştü deniyor.
 
            Hamilelik her evrede değişik olgular gösterse de bu kişiden kişiye göre de değişmektedir. 9 ay süren ve sonucunda her şeyi unutturan bir meleğin hayatınıza girmesi ile çektiğiniz uykusuz geceleri iyi ki çekmişim dedirten bir varlık şükür sebebiniz hayatınızın tümü oluverir. Hamilelikte çekilen çileler kutsaldır. Çünkü annelik kutsaldır. Annelik zor ama herkesin yaşaması gereken bir duygudur. Unutmayalım ki cennet annelerin ayakları altındadır. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir