Resimli, Fotoğraflı Cuma Mesajları

Ayasofya’da 86 yıl sonra cuma namazı heyecanı yaşanıyor. 24 Temmuz Cuma günü kılınacak namaz için hummalı bir çalışma var. Müslümanlar için büyük bir öneme sahip mübarek Cuma günlerinde müslümanlar birbirine Cuma mesajı atarak bu mübarek günü kutluyor. Güncel, anlamlı, resimli, WhatsApp’ta, Facebook’ta, Twitter’da, SMS olarak paylaşabileceğiniz Cuma mesajlarına kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

EN ANLAMLI VE EN GÜZEL CUMA MESAJLARI

Ey iman edenler! Cuma günü namaz için çağrı yapıldığı zaman, hemen Allah’ın zikrine koşun ve alışverişi bırakın. Eğer bilirseniz bu sizin için daha hayırlıdır. (Cum’a, 62/9)

Ben, beni seven ümmetimi almadan girmem diyen Sevgilinin (S.A.V) ümmeti olmanın hakkını verebilmek duası ile Hayırlı Cumalar dilerim. 

İnkar edenlere gelince; onların amelleri ıssız bir çölde serap gibidir Hayırlı Cumalar. (Nur,39)

Rabbim bu mübarek gün hürmetine günahlarımızı af eylesin. Bizlere esenlik versin. Selam ve Dua ile…  Hayırlı Cumalar.

Ey nefsim! Şeytana yem olmak mı yoksa cennete gül olmak mı niyetin? Bırak yakamı secde edeyim. Sen huzura er, ben imanla öleyim. Rabbim hepimizi imanla ölen kullarından eylesin. Amin, Hayırlı Cumalar.

Allahümmme salli ve ala seyyidina Muhammed ve ala ali seyidina Muhammed. Hayırlı Cumalar.

Yarabbi sana açılan ellerimizi, sana yönelen gönüllerimizi, sana bükülen boyunlarımızı, sana yalvaran dillerimizi, ne olur boş çevirme. 

Güzellikler içinizi aydınlatsın, yüzünüzden ve yüreğinizden tebessüm eksilmesin. Rabbim sevdiği kullarından eylesin. Hayırlı Cumalar dilerim.

La ilahe illahtır özümüz, Muhammed Mustafa’dır sözümüz, ihlas-ı şerif ile yıkadık yüzümü. Ayet-el kürsü için sen kabul eyle sözümü. Allah’ım cumamızı ve ettiğimiz dualarımızı kabul etsin inşallah. Gönüller duada birleşince Cumalar güzelleşir. Hayırlı Cumalar.

Ömrüne ömür katılsın, gönlüne meltem saçılsın. Bu mübarek günde melekler dört yanını sarsın. Derdine derman, gönlüne iman dolsun. Hayırlı Cumalar.

Allah’ın nuruyla, ümmetini selamlayan gül yüzlü nur Peygamberin (s.a.v) şefaati üzerimize olsun. Hayırlı Cumalar.

Sen af yolunu tut, iyiliği emret, cahillerden yüz çevir.”(A’raf,7/199) Cuma Gününüz Bin Mübarek Olsun.

Şüphesiz (bilsinler) ki O Allah, bizzat rızkı veren kuvvet ve kudret sahibidir. Hiç kuşkusuz o zulmedenlere de, (geçmiş) arkadaşlarının (azaptaki ) payı gibi bir pay vardır. Şimdi gelmesi için acele etmesinler. ” (Zariyat ~58,59) Cuma Gününüz Bin Mübarek Olsun. Dua eder, Dua beklerim. Selamlar

Allah’ım! Bana kendi sevgisini ve senin yanında sevgisi bana fayda verecek kimsenin sevgisini ver. Cumanız mübarek olsun.

Ya Rabbim! Sen anne babalarımızı ve tüm inananları sonsuz rahmetinle bağışla ve cumamızı hayırlı, nurlu ve bereketli eyle, Amin! Selam ve dua ile hayırlı cumalar.

Gökten ne yağdı da yer kabul etmedi. Toprağa ne ekildi de bitmedi. Bu Dünya’ya kim geldi de gitmedi. Hangi dert hangi sıkıntı bitmedi. Allah’ın rahmeti, mağfireti kime yetmedi. Kim Allah dedi de O yetişmedi. Kim gizli gizli yalvardı da O işitmedi. Kim Rabbim dedi de O buyur kulum demedi. Rabbimizin buyur kulum hitabıyla müşerref olanlardan olmamız dileğiyle… Hayırlı cumalar.

Melekler daima duacınız olsun. Yüreğiniz ferah, ilhamınız bol olsun. Sevgili peygamberimiz, şefaatçimiz olsun. Cumamız mübarek olsun

Ülkece yaşadığımız sıkıntılardan bizi kurtar yarabbim! Hayırlı Cumalarü

İstiyorsan Hakk’a varmayı, meslek edin gönül almayı, bırak saraylarda mermer olmayı, toprak ol, bağrında güller yetişsin. Cuma gününüzün güzel geçmesi dileğiyle…

Gül sevginin tacıdır, her bahar gül taçlanır. O Gül ki Muhammed’i hatırlatır. Onu hatırlayana gül koklatır. Gül kokulu, sevgi dolu nice Cumalara. Selam ve Dua ile Hayırlı Cumalar.

Duâ Aşktır, Duâ Huzurdur, Duâ Umuttur. Hayırlı Huzurlu Umutlu Aşk Dolu Hayırlı Cumalar Olsun…

Allah’ım… Ümidimi kaybettiğimde, senin yazdığın kaderin, hayallerimden daha güzel olduğunu hatırlat… Hayırlı Cumalar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir