Etkileyici Mesajlar

Bir araya gelen cümleler, biz insanlar içindir. Etkileyici sözler yüreğe dokunur ve yarınlarımızı şekillendirmede etkin rol oynarlar. Sayfamızda yeni etkileyici sözler bulabilir dostlarınıza güzel mesajlar iletebilirsiniz.

Yeni etkileyici mesajlar 2018

Hayat, tekrarı olmayan bir serüvendir. Her zaman diliminde üç aşamadan ibaret  olacaktır: Dün, Bugün ve Yarın. Dün, artık geçmişte kalmış bir anıdan ibarettir. Yarın ise gerçekleşmesi muamma olandır. Ama “bugün” evet bugün dediğimiz şey bir armağandır.

Çevrenizdeki hiç kimse sizden daha değerli değildir. Çünkü siz kendi dünyanızın her şeyisiniz.Alfası, Omegası, Tetası veya Betası ….Siz orijinsinsiniz, her şeysiniz. Kimse size sizden daha yakın değildir. O yüzden siz asıl olansınız. Ve böylelikle ilk önce kendinizden başlayın her şeye.

Hayatta olayları incelemek için tek pencere edinmeyin. Daima farklı olandan bakmayı bilin. Sizin için bir gözde 3 pencere olsun. –Bilim-Din-Felsefe. Merak etmeyin sandığınız gibi bunlar birbirini engellemez. Tam tersi eğer her birine objektif bir şekilde yaklaşırsanız bunlar birbirini destekleyip tamamlar.

Her sabah kalktığınızda size yepyeni başarılar elde etmeniz için bir şans verilmiş olur. Her akşama ulaştığınızda ise bu başarıların hasatını toplamanız gerekicektir. Bu hasat verimli ise siz hayatı yaşıyorsunuzdur. Yok, verimsiz ise siz çoktan hayattan vazgeçmişsinizdir.

Siz bir bedende iki kişisiniz. Hanginiz diğerini unutup tek başına hareket ederse verdiği kararlar eksik ve kusurlu olacaktır. Ama ikiniz ortak karar alırsanız  yanlış yapma olasılığınız neredeyse olmayacaktır. Siz kim misiniz? “Akıl ve Vicdan”

Yol aldım gece-gündüz, dostla-düşmanla, insan olanla-olmayanla. Dara düştüm , genişliğe vardım. Çoğu sefer beklide vazgeçtim. Ama gene de kalkıp yürümek zorundaydım. Bu senin sayende oldu. Sen benim ulaşılmazımsın-hayallerimsin.

Kral, hükümdar veya bir imparator olmayı isteyip hayal edebilirsiniz. Bu sizin rotanız olabilir. Gerçekleşip gerçekleşmeyeceği o kadar da önemli değildir. Önemli olan asıl mesele beklide durduğunuz yer ile varmak istediğiniz yer arasındaki mesafeyi ne kadar kısaltabildiğinizdir. O yüzden daima bulunduğunuz mevkinin hakkını verin ve bir üst basamağa öyle geçin.

Tekrar tekrar  denemekten asla vazgeçmeyin. Çünkü büyük başarılar çok yakınınızda olmayabilir.Heyecanınızı, coşkununuzu da o esnada  yitirebilirsiniz. Büyük bir umutsuzluğa da düşebilirsiniz. Ama unutmayın en güzel inciler denizin kıyısında değil, daima denizin ene diplerindedir. Cesur olun ve onları elde etmekten vazgeçmeyin.

Editör: ESKA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir