Saksılarınıza Canlı Renkler Verin
            Çiçekleri çok seviyorsunuz, balkonunuzda, bahçenizde hatta misafir odanızda bile çiçekler yetiştiriyorsunuz. Çiçeklerin güzel görüntüsü adeta sizi mest ediyor. Fakat gözünüze bir şey çarpıyor! Tüm bu ahenk bozan çiçeklerinizi yetiştirdiğiniz sıradan saksılar öyle değil mi? Sakın üzülmeyin! Bunu değiştirmek çok kolay. Üstelik bunun için üst düzey bir çabaya ya da yeteneğe bile ihtiyacınız yok. Cin Ali çizebilen herkes bu işin üstesinden kolaylıkla gelebilir. Öyleyse hadi Saksılarınıza Renk Verin
 
             Bu işin en basit yolu saksıyı boyamaktır. Bunun için sadece sprey boya gerekiyor ve boyama işlemi de oldukça kolay oluyor. Tabii bu konuda da dikkat etmeniz gereken bazı hususlar var. Örneğin duvar renginizle saksılarınız uyum içerisinde olmalıdır. Asla aynı renge boyayın demiyoruz, eğer duvarlarınız açık renk ise sprey boya seçiminde daha özgür davranabilirsiniz. Fakat odanız daha koyu tonlara bürünmüşse kırmızı yeşil gibi daha net renkler kullanmanızda fayda var.
 
             İşe başlamışken ortaya daha güzel şeyler çıkarıyım diyorsanız bir önerimiz daha var! Bir süre boyadığınız saksıların kurumasını beklemelisiniz. Boyanın tam kuruduğundan emin olduktan sonra işe koyulabilirsiniz. Tek ihtiyacınız olan renkli kalemler. Endişelenmeyin, resim konusunda iyi olmanıza da gerek yok. Hepimiz pekâlâ bir Cin Ali çizebiliriz öyle değil mi? Ya da renkli balonlar çizebiliriz. Dilerseniz arkadaşlarınızın, annenizin, babanızın ya da kardeşinizin adını vazonuzun üzerine yazarak onlara çok anlamlı bir hediye verebilirsiniz. Bu durum çok sempati uyandıracaktır.
 
             Daha farklı şeyler istiyorsanız ihtiyacınız olan silikon tabancası ve kuru boya kalemleri… Silikon tabancası yardımıyla boya kalemlerini saksınıza yapıştırabilirsiniz. Dilerseniz tüm renkleri kullanarak saksınızda bir renk cümbüşü yaratabilirsiniz. Ya da benim odam bu kadar rengi kaldırmaz diyorsanız tek renk kalem kullanarak saksınızı canlandırabilirsiniz.
 
 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir