Bir E-Kitap Oluşturmak Kolay mı?

Bir e-kitap birçok insan için göz korkutucu görünebilir, ancak bu sizi denemekten alıkoymamalıdır. Bir e-kitap, hedef kitlenizle ilgili herhangi bir konuyu (profesyonel tavsiye, kişisel deneyimler veya nasıl yapılır kılavuzları) kapsayabilir ve her iki taraftaki uzmanlık temel bileşenlerdir.

E-kitabınızın içeriğini yazdıktan sonra, bir sonraki adım biçimlendirme olacaktır. Düzenlemeye izin verdikleri için Word belgeleri ve PowerPoint’ler ideal bir biçim değildir – bu, içeriğinizin yanlışlıkla değişebileceği ve hatta silinebileceği anlamına gelir! Bu nedenle Blurb gibi bir e-kitap oluşturma platformu en iyisidir: Bu platformlar, kullanıcıların kitaplarına ekleyebilecekleri kapsamlı bir resim ve görsel öğeler kitaplığına erişim sunarken, şablonlar arasından seçim yapmalarına veya kendi kitaplarını sıfırdan tasarlamalarına olanak tanır.

Bir e-kitap tasarlarken göz önünde bulundurulması gereken bir diğer önemli husus sayfa düzenidir. Hangi e-okuyucuya bağlı olarak (Kindle, Nook vb), farklı sayfa düzeni seçenekleri size sunulacaktır; bazı modeller ayarlanabilir yazı tipi boyutlarına ve stillerine izin verirken, diğerleri metinden konuşmaya seçeneklerini içerir.

Okuyucuların okumasını kolaylaştırmak için e-kitabınızı düzgün bir şekilde kurduğunuzdan emin olun. İçindekiler tablosu ve tüm sayfaların tutarlı biçimlendirme kullandığından emin olmak, bu hedefe ulaşmanın iki yoludur. Örneğin, paragraf stiliniz her iki tarafta birer inçlik kenar boşlukları kullanıyorsa ve üstte yazar biyografisi ve iletişim bilgilerinin bulunduğu bir bölüm içeriyorsa baştan sona aynı kenar boşluklarının kullanıldığından emin olun.

E-kitabınız bittiğinde, çevrimiçi yayınlamanız gerekir – Amazon gibi çeşitli platformlar vardır. Bununla birlikte, e-kitapları satmanın zor olduğunu unutmayın; bu nedenle, kitabınızın başarılı olmasını istiyorsanız, e-kitapları pazarlamak ve e-kitap hakkında farkındalık yaratmak için büyük çaba harcamaya hazırlıklı olun. Bunu başarılı bir şekilde yapmak için göz alıcı bir başlığa, ilgi çekici bir kapak tasarımına ve erişimini yaymak için etkili bir plana ihtiyacınız olacak.

e-sozler.net

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir