En güzel sözleri paylaşma zamanı

Gecenin bir yarısında sevdiğiniz birisi aklınıza geliyor ve hemen ona güzel sözler gönderiyorsunuz. Mektup göndermek, görüşmek için günlerce beklemek yok artık.

Teknoloji öyle ilerledi ki kısa mesajlar ile iletişim kurabildiğimiz bir devir yaşıyoruz artık. Düşünsenize geçmişte atlarla, kuşlarla yapılan haberleşmeyi. Ve gelen haberler ile alınan kararları. Geleceğe dair önemli bir rota çizebilmek için günlerce beklemek gerekiyordu belki de. Söylenmesi, iletilmesi gereken güzel sözler ise adresini bulmakta zorlanıyordu.

Devir hızla gelişti. Son on yılda bu güne kadar üretilmiş olan bilginin üretildiği söyleniyor. Bundan sonra ise her yeni yılda bir önceki on yılın bilgisi kadar veri üretilmiş olacak. Yıldırım hızında bir çağ yaşıyoruz. Ve yıldırım hızın hızında güzel sözler gönderebiliyoruz artık. Bir an durmalı ve düşünmeli geçmişten bu güne değişimi. Heyecanlanmamak elde değil. Anlık mesajlaşmalar, dünyanın neresinde olursanız olun güzel mesajlar ile iletebilme. Bunlar çok güzel şeyler.

Sözler hızla akıyor mekanlar arasında. Kim bilir bir gün bir operatör günde kaç kısa mesaj gönderildiğini açıklar. Mail ve diğer sosyal medya iletilerini saymıyorum bile. Hal böyle iken fırsattan istifade daha çok güzel sözler paylaşmalı diyorum. Sevdiklerimiz ile daha etkili iletişim kurmalı. En güzel sözler emek emek yazılıyor ve bir ilet tuşu ile adresini buluyor. Bunu Edison gibi bilginler, Ahmet Yesevi gibi alimleri görseydi ne derdi acaba? Kim bilir neler üretirlerdi günümüz şartlarında.

Şimdi güzel konuşma, güzel şeyler üretme zamanı. Güzel sözler ile dünyayı yeniden inşa etme zamanı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir