Whatsapp İpad’da Nasıl Kullanır?

Son dönemlerin harika mesajlaşma uygulamalarından biri olan whatsapp uygulamasının birçok akıllı telefonlar üzerinde kolayca kullanılabildiği bilinmeketedir. Kısa mesaj göndermede etkin olarak kullanmaktayız. Fakat birçok İpad kullanıcıları halen whatsapp uygulamasının İpad cihazları üzerinden nasıl kullanılabileceği hakkında bilgi sahibi olamamaktadırlar.

Bu konu hakkında birçok web sitelerinde oldukça karmaşık bilgiler sunulmaktadır. Dolaysıyla İpad kullanıcılarının daha kolay anlaması açısından bu konu hakkında makalemizde en anlaşılır biçimde bilgiler sunmaktayız. Dilerseniz bu makalemizde whatsapp uygulamasının İpad cihazlarında nasıl kullanılabileceği hakkında sizlere ve merak edenlere hemen bilgiler sunalım.

Whatsapp Uygulaması İpad’da Kullanılabilmesi İçin Uygulanması Gerekenler Şunlardır;

  • İlk olarak 2.11.8 İpa uzantısına sahip olunması gerekmektedir.
  • Hemen akabinde uygulamanın kurulum dosyasının bilgisayara indirilmesi gerekmektedir.
  • Hemen akabinde Ithunes bölümü açılarak mağaza içerisinde whatsapp uygulaması bulunmalıdır.
  • Buradan whatsapp. ipa uzantısı masaüstüne kopyalanarak hemen sonrasında ise İpad cihazı bilgisayara bağlanmalıdır.
  • Hemen akabinde bilgisayar içerisinde yer alan whatsapp ip dosyası İpad cihazına atılarak whatsapp uygulaması içerisine taşınmalıdır.

İşte hepsi bu kadar yukarıda da görüldüğü üzere whapsapp uygulamasının İpad cihazlarda kullanılabilmesi açısından birkaç basit adımların uygulanması gerekmektedir. Yukarıdaki adımların uygulanması konusunda zorluk çektiğiniz takdirde konu hakkında bilgisi bulunan bir arkadaşınızdan veya başka bir kullanıcıdan destek talep edebilirsiniz. Bu harika mesajlaşma sisteminin İpad cihazlarında kullanılması hakkında sizlere bilgiler sunduktan sonra makalemizi burada tamamlamaktayız. Sizler de İpad cihazınızda whatsapp uygulamasını sorunsuz bir şekilde kullanmak isterseniz makalemizde sade biçimde sunduğumuz basit uygulamaları kolayca gerçekleştirebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir