Sevgililer Gününe Özel Tarifler

            Sevgililer günü heyecanla yaklaşmaktadır. Sevgilisi olan kişiler için zahmetli, sevgilisi olmayan kişiler için biraz buruk geçmektedir. Hediye telaşına düşmek veya nasıl bir sürpriz hazırlanacağına karar vermek epey zordur. Hazır hediyeler almak yerine kendisi bir şey yapmak isteyenlerde elbette vardır. Bunun en güzel yanı tatlı bir yemek tarifi. Farklı pastalar, minik kurabiyeler, süslü sofralar hazırlanabilir. Sıradan, hazır bir hediye almaktansa el emeği her zaman en güzel ve en değerli olanıdır.

Kalpli Pandispanya Pasta

– Pandispanya hamuru
– Çilek
– Kedidili bisküvi
– Sade kremşanti 
​​​​​​- Çilekli kremşanti
– Soğuk süt kullanılmaktadır.

            Yağlı kağıdın üzerine pandispanya hamuru yerleştirilir. Sade kremşanti ve çilekli kremşanti ayrı kaplarda olacak şekilde süt ile karıştırılarak çırpılır. Çilekler ince dilimler halinde kesilir. Sade kremşanti pandispanya hamuru üzerine sürülerek üstüne çilek dilimleri yerleştirilir. Daha sonra bir kat daha sade kremşanti sürülerek pasta kapatılır. Üzerine çilekli kremşanti sürülür ve çilek dilimleri ile süslenir. Pastanın kenarlarına kedidili bisküvisi dizilerek buzdolabında tutulur. Buzdolabından çıkardıktan sonra dilerseniz renkli veya ışıltılı şekerlemelerle süsleyebilirsiniz.

Çikolata Soslu Minik Pastalar

– Milföy hamuru
– Kremşanti
– Çikolata sosu
– Çikolata veya meyve dilimleri
– Süt kullanılmaktadır.

            Milföy hamurları buzdolabından çıkarılır. Biraz yumuşaması için bekletilir. Parçalara ayırdığınız milföy hamurlarını şekilli kalıplarla kesebilirsiniz. Milföy hamurları 180 derece fırında kızarana kadar pişirilir. Kremşantiyi hazırlayarak biraz donması için buzdolabında bekletin. Çikolata sosunu süt ile karıştırarak koyulaşana kadar pişirin. Daha sonra pişen çikolata sosunu karıştırarak soğutun. Kızaran milföy hamurlarının arasına buzdolabında donmuş kremşantiyi sürün ve ikinci milföy hamuru ile üzerini kapatın. Üzerine meyve dilimleri veya çikolata parçaları koyarak, çikolata sosu ile süsleyin.
 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir