Öğretmenler Günü Sözleri

Sayfa içeriği: Her kasım ayı geldiğinde tatlı bir telaş ile öğretmenler günü mesajları ve sözleri ararız. Sayfamızda 24 Kasım Öğretmenler günü için güzel sözler, kısa mesajlar bulabilirsiniz.

Öğretmenler Günü Sözleri

Severiz aylardan kasımı, çok severiz sevgili öğretmenimizi. Gününüz kutlu olsun hocam.

Hayata dair öğrendiğim temel bilgileri ve değerleri ilk kez yaşamıma katan siz değerli öğretmenimin ‘öğretmenler gününü’ kutlar, saygılar sunarım.

Toplumu eğiterek bilgiyi kazandıran, çağdaş uygarlık için mücadele eden siz öğretmenlerimizin bu anlamlı gününü kutlar, saygıyla eğiliriz.

Eğitimsiz toplumun hayat damarları kopacaktır. Eğitim olmazsa toplum cehalette boğulur. 24 Kasım toplumu eğiten ve yücelten, geliştiren öğretmenlerin günüdür. Bu yüce insanların gününü kutlar, sonsuz şükranlar sunarız.

Bugün meslekler edinmişsek, okuduklarımızı yorumlamışsak, bilgiden bilgi üretebilmişsek hep siz değerli öğretmenler sayesindedir. Ne kadar teşekkür etsek azdır. Haklarınızı helal edin.

Başöğretmen Ulu Önderimiz, Ata’mız nezdinde tüm öğretmenlerimizin gününü kutlar, şükranlarımızı sunarız.

Bugün hayatımda ne varsa sizin ışığınızdandır öğretmenim,

 Öğrettiğiniz bilgi beni enerjik kıldı

 Toplumda beni saygılı kıldı,

 Meslek edindim, beni değerli kıldı

 Işığın, önderliğin sayesinde bilgili kıldı

 Bilgi ve üretme isteği beni hayata bağladı, sevgi dolu kıldı

 En değerlisin, hakkını ödeyemem öğretmenim

 Seni yüce beni acizane kıldı

Nesilleri yetiştiren, topluma yön veren, ışık olan, önder olan tüm öğretmenlerimizin gününü kutluyor, saygılar sunuyorum.

 Hayatını, nefesini bir kandil misali tüketerek çocuklarımıza bilgiyi, değerleri öğreten, alışkanlıklar kazandıran öğretmenlerimizin bu anlamlı gününü kutlar, şükranlarımızı sunarız.

Saygıdeğer Öğretmenlerimiz, siz yoksanız bilgi yok, yaratılıcılık yok, araştırma- geliştirme yok. Siz yoksanız cehalet var, yoksulluk var, kölelik var. Sizin olduğunuz yerlerde ışık var.

Eğer öğretmenlerimizi iyi yetiştirebilirsek toplum iyi yetişir. Bugün Cumhuriyet değerlerine sahip çocuklar yetiştiriyorsak, hür kararlar veren, vicdanları hür, irfan sahibi bir nesil istiyorsak hep sizin sayenizdedir. Size daha fedakar davranmalıyız. Siz öğretmenlerimiz yaşamın en iyisine, en iyi koşullarına layıktır.

Öğretmenler gününü tebrik ederim hocam. Allah kolaylıklar versin. Nice güzel ve anlamlı senelere inşallah.

Günün kutlu olsun kardeşim. Öğretmen olmak kolay değil. Bu kutlu vazifede daima başarılar dilerim. Rabbim yar ve yardımcın olsun.

Bu güzel ve anlamlı günde, en güzel mesajlar senin için gelsin. Öğretmenler günün kutlu olsun canım

Canım arkadaşım öğretmenler günün gönülden tebrik ederim. Sağlık sıhhat ve afiyet ile nice güzel senelere.

Öğretmenlere çok büyük borcumuz vardır. Çünkü öğretmenlerimiz bize saygı.sevgi,eğitim,temizlik ahlak öğretmeye çalışır. vb. Öğretmenlerimize saygı ve sevgi duymalıyız! Öğretmenler günü kutlu olsun.

Günün kutlu olsun dostum. Seneye öğretmenler gününde görüşmek dileği ile inşallah.

Ülkemizi gerçek hedefe, gerçek mutluluğa kavuşturmak için iki orduya ihtiyaç vardır: Biri vatanımızı kurtaran asker ordusu, diğeri ulusumuzun geleceğini yoğuran irfan bilim, kültür ordusudur. Öğretmenler gününüz kutlu olsun.

Öğretmenler Günü Mesajları

  • Öğretmenlik büyük sorumluluk veren bir meslek. Allah kolaylık versin kardeşim. Öğretmenler günün kutlu olsun.
  • Öğretmen, öğrencilerinin üzerine titreyendir. Gömleğimizin düğmesi açılınca eliyle kapatan, alnımız terleyince mendiliyle kurulayan, ayağımıza taş dokunsa bizden önce üzülendir. Öğretmenler gününüz kutlu olsun.
  • İyi ki hayatımızdasınız. Sizi çok seviyorum öğretmenim. Matematik sizinle daha güzel.
  • Türkçe öğrenmek hiç bu kadar kolay olmamıştı. Öğretmenler günün kutlu olsun hocam.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir