Evlilik Sözleri

Evlilik insan hayatındaki en önemli kurumdur. Evlenip yuva kurma fikri çok önemli olup evlilik kararı gerçekten ciddiyeti olan ilişkiler için alınmalıdır. Kısa Evlilik sözleri, evlilik konusunda söylenmiş olan son derece anlamlı sözlerdir.

Bu güzel sözler okuyucuyu düşündüren sözler olup en güzel sözler kategorisinde yer almaktadır. Evlilik gibi değerli bir kurumun kıymetinin azalmaya başladığı son dönemlerde evlilik sözleri birçok insan tarafından merak edilir olmuştur.

EVLİLİK  SÖZLERİ

Akıllıca bir evlilik yapmak istiyorsan kendi  denginle evlen.  (Ovidius)

Allah’ın huzuruna bekar olarak  varmamak için, ömrümden on gün kaldığını bilsem dahi, evlenmeyi  tercih ederim. (İbni Mesud r.a.)

Aranızdaki bekârları, kölelerinizden ve cariyelerinizden elverişli olanları evlendirin. Eğer bunlar fakir iseler, Allah kendi lütfu ile onları zenginleştirir. Allah, (lütfu) geniş olan ve (her şeyi) bilendir.” (Nur suresi : 32)

Bir çok kadınlar, “filancanın karısı” diye anılmak için evlenirler. (Mabel Rass)

Evlendikten sonra karınızın sizinle nasıl konuşacağını öğrenmek isterseniz, şimdi erkek kardeşiyle nasıl konuştuğuna bakın. (Nathau)

Evlenirken kör olanın, evlendikten sonra gözleri açılır. (Jackie Gleason)

Evlenme-boşanma işi sırf kadınlarınelinde olsaydı, bir tek nikah sağlam kalmazdı. (Dostoveyski)

Evlenme dâvaya benzer. Mutlaka memnun olmayan bir taraf vardır. (Balzac).

Evliliği sürdüren vücut değil ruhtur. (Pubillius Cyrus)

Kocaların düştükleri biricik hata, evli olduklarını unutmalarıdır. (Lady Effingham)

Kulun ibadeti ancak evlenmekle kemal bulur. (Abdullah b. Abbas r.a.)

İnsan hayatının en önemli olayı iyi  bir eş seçimidir. (Drusus)

..

En güzel sözler evlilik ile ilgili olan sözlerdir ve oldukça anlamlıdır. Evlilik konusundaki bu güzel sözler özellikle evli çiftler ve evlenme niyetinde olan sevgililer için önem arz etmektedir. En güzel sözler sizin için listelenmiştir. Bu güzel evlilik sözlerinin değerini bilmek büyük önem arz etmektedir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir