Atlanta Şehri Hakkında Bilgiler
            Atlanta, Amerika Birleşik Devleti’nde yer alan Georgia eyaletinin en büyük şehridir. Aynı zamanda Amerika Birleşik Devletleri’nin de en büyük şehirleri arasında yer alır. Atlanta’nın merkezinde yaklaşık 500 bin kişi yaşamaktadır. Fakat şehrin sınırları içinde 5.6 milyon civarında insan yaşamaktadır.

             Şehir Amerika’nın en çok turist çeken şehirleri arasında olup, Midtown, Georgia Aquarium, Conopy Walk, Millenium Gate, The Poenix ve Fox Theatre gibi birçok önemli noktaya ev sahipliği yapmaktadır. Atlanta Şehri denize kıyısı olmayan bir şehirdir. Amerika’nın kuzeydoğusunda Blue Ridge dağlarının eteklerinde yer almaktadır. Şehrin tarihi çok eskilere dayanmadığı için şehirde turistleri çeken tarihi bir mekân yoktur.

            Dönemimizde Atlanta dünyanın en işlek havalimanına ev sahipliği yapmaktadır. Coca-Cola, UPS, CNN gibi dünyaca ünlü dev markaların genel merkezlerine ve dünyaca ünlü pek çok üniversiteye ev sahipliği yapan şehir, aynı zamanda birçok park ve bahçeye sahiptir. Kentin merkezi Intown, uzun uzun gökdelenlerle doludur. Gezip görülecek alanların çoğu Intown içinde yer almaktadır. Atlanta’da nüfusun yarısından fazlası Afrika’n Amerikanlarla doludur.
 
Atlanta’ya Nasıl Gidilir?

Atlanta’ya Türkiye’den direk uçuşla 5 saatte gidilebilir.
 
Atlanta’da Ne Yenir?

            Amerika’nın meşhur kültürü fastfood Atlanta’da Varsity ile can buluyor. Dünyanın en hızlı restoranı olarak ün yapan Varsity’i görülecek yerler arasına mutlaka almanızı tavsiye ederiz. Bunun dışında Cheesecake Factory, Longhorn Steakhouse gibi birçok fastfood zincirinde harika yemekler bulabilirsiniz. Ayrıca şeftalili pie yemeden Atlanta’dan ayrılmayın.
 
Atlanta’da Ne Yapılır?
 
            Tarihi çok zengin olmadığı için Atlanta’da bir metropolün size sundukları sayesinde birçok farklı yeri gezebilirsiniz. Doğa aktiviteleri, müze ve sergi alanları ilginizi çekiyorsa mutlaka Atlanta’ya gitmelisiniz. Stone Mountain Park Atlanta’da en çok turist çeken doğal park olarak bilinmektedir. Bu alanda trekking ve camping yapabilir ve eğlenceli bir gezi tecrübe edebilirsiniz.
 
 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir