Tuncel Kurtiz Sözleri

Türkiye sinemasına damga vurmuş, dizilerde aldığı rolleri ve tiyatro geçmişi ile dünyada ve Türkiye’de hafızalarda yer edinmiştir. Karakteri ve düşünceleri ile de kendini en açık şekilde ifade etmiş olan Tuncel Kurtiz kimdir sorusunu bugün kime sorsanız yüzünde bir tebessüm belirir. Gerek oyunculuk kariyeri boyunca gerek katıldığı söyleşi ve televizyon programlarında dile getirmiş olduğu Tuncel Kurtiz sözleri her daim hümanist bir nitelik taşımıştır.

Oyunculuk kariyerinde canlandırdığı rollerinden de anlaşılacağı gibi eşitlik ve adaleti daha doğrusu garibanın adaletini ve eşitliğini savunmuştur. Geçtiğimiz günlerde yaşamını kaybetmiş olan bu nadide insan hafızalarda canlandırmış olduğu Dayı karakteri ile yer etmiştir. Bu nedenler Tuncel Kurtiz kimdir sorusu yönlendirilen herkes onu Dayı diye adlandırmaktadır. Hem edebi hem de adalet arayışı içerisinde olması nedeniyle Tuncel Kurtiz sözleri çoğu kişinin yaşam felsefesi haline gelmiştir.

TUNCEL KURTİZ SÖZLERİ

Bir anda bu dünyayı olsun kazanıversen, zaman denizinin bir kumsalı olan bu dünyayı. ( Tuncel Kurtiz )
Sevdiğine sadık kalan adam, kendinden vazgeçen adamdır.  ( Tuncel Kurtiz )

Sen kendin için yalvarırsın, ben sevdiklerim için. ( Tuncel Kurtiz )

Portakalı soymadan içinin iyi olup olmadığını anlayamazsın. ( Tuncel Kurtiz )

Ailen olmadan kolay hedefsin düşmanlarına. ( Tuncel Kurtiz )

Döktüğüm kanla akıp gitse her şey, bir vuruşta sonuna varılsa işin, ( Tuncel Kurtiz )

Artık bir şeyi seçemem. Her yerde olmalısın. ( Tuncel Kurtiz

Sevilmeyi hak etmediğini düşünen herkes yalnızdır. Sevmekten korkanın kaderi ise yalnız kalmak değil, nefret ettikleriyle baş başa kalmaktır sonunda. ( Tuncel Kurtiz )

Yanlış hayat doğru yaşanmaz. ( Tuncel Kurtiz )

Aileden biri ayrıldığında, yüzünü unutsan da, sesi kalır seninle. Yinede devam eder seninle konuşmaya. ( Tuncel Kurtiz )

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir