İlköğretim haftası konuşma sözleri

Eylül ayı içerisinde düzenlenecek olan ilköğretim haftası konuşma sözleri sitemizde. Eylül ayı geldi ve 2018 2019 eğitim öğretim yılı başladı. Sayfamızda hafta ile ilgili konuşma metni bulabilirsiniz.

İlköğretim haftası konuşma sözleri

Sayın müdürüm, değerli öğretmen arkadaşlarım, sevgili öğrenciler ve kıymetli veliler; bugün 2018-2019 eğitim öğretim yılının ilk günü…

Okulların açıldığı ilk hafta “İlköğretim Haftası” olarak kutlanır ve bu sebeple toplanmış bulunmaktayız.

İLKÖĞRETİM, öğrencileri hayata ve üst öğrenime hazırlayan; 6–14 yaşları arasında zorunlu eğitim çağını kapsar. Cumhuriyetimizin kuruluşundan itibaren, Başöğretmen ATATÜRK’ÜN önderliğinde başlatılan okuma-yazma ve eğitim seferberliği, 95 yıl geçmesine rağmen devam etmektedir. Atatürk’ün, Türk ulusuna hedef olarak gösterdiği, çağdaş ülkeler seviyesine ulaşmanın tek yolu, toplumun eğitilmesinden geçer. Bu nedenle, İlköğretim Haftası 87 yıldan beri ülkemizde anlamını artırarak kutlanmaktadır.

Sevgili öğrenciler; sizler şu anda yeni bir ders yılına başlamanın sevinci içindesiniz, Bazılarınız, yeni bir okula başlamanın yeni öğretmenlerle   karşılaşmanın yepyeni arkadaş topluluğuna girmenin heyecanını yaşıyorsunuz.

Yeni bir eğitim-öğretim yılının ilk gününde biz öğretmenler ülkemizin geleceği çocuklarımızla birlikte olmanın gurur ve heyecanını yaşıyoruz.

Okul; müdürü, öğretmeni, öğrencisi, velisi ve tüm çalışanı ile sıcak bir yuvadır. Bu yuva gelecekteki yaşamınızın ve mutluluğunuzun hazırlayıcısıdır.

Amacımız; Büyük önderin belirttiği gibi, “Fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür nesiller” yetiştirmek bilgiye ulaşmanın yollarını araştıran, bulabilen, bilgiyi paylaşabilen, teknolojiyi üretebilen ve insanlığın yararına kullanabilen, dinamik, özgüvenli bir nesil yetiştirebilmek …

Ülkemizin geleceği, geleceğimizin güvencesi siz sevgili öğrencilerimiz;

Sizi bu geleceğe hazırlayan iyi niyetli çabaları boşa çıkarmayınız. Çok çalışınız. Okulunuzu, öğretmenlerinizi çok sevin. Okul eşyalarına zarar vermeyin.

Ulu Önder Atatürk’ün dediği gibi “TEK BİR ŞEYE İHTİYACIMIZ VARDIR; ÇALIŞKAN OLMAK”

2018-2019 eğitim-öğretim yılının başarılarla dolu bir yıl olmasını diler, sevgi ve saygılarımısunarım.

İlköğretim Haftası kutlu olsun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir