Değişim Sözleri

Bir nesnenin veya durumun zaman içerisinde aynı kalmamasından doğan değişim, beraberinde bir takım yenilikler getirmektedir. Yeniliklerin getirmiş olduğu değişikliklere odaklanan değişim sözleri değişimin nasıl meydana geldiğine dair bazı ipuçlarını içermektedir. Bunun üzerine yazılan çok sayıda anlamlı sözler bulunmaktadır.

Değişimin betimlendiği en güzel sözler ve özdeyişlerin yer aldığı sözlerde, değişim farklı şekillerde tanımlanabilmektedir. İçerisinde farklı tanımların yer aldığı değişim sözleri kişilerin değişim konusunda bilgi sahibi olarak, aydınlanmalarını sağlayabilmektedir.

DEĞİŞİM  SÖZLERİ

Değişen bir toplumla, değişen bir dünyada hükümetler kalıcı olamazlar. (Leon Blum)

Dünyada bir şey değişmez değişen yalnız bizleriz. (Tucrean)

Ey Tanrım” Bana değiştirebilecek şeyleri, değiştirecek cesareti, değiştirilemeyecek veya değiştirilmesine lüzum olmayan şeyleri kabul edecek kuvveti ve bu iki şeyi birbirinden ayırabilecek bilgeliği de ver. (Reader Digest’tan)

Herşey değişebilir, hatta kendi irademizle değiştiririz. Değişmeyecek olan, hayata şekil veren ve ona bizim damgamızı basan şeylerdir. (A.H.Tanrıpınar)

Kendi kendini değiştirmenin ne kadar güç olduğunu düşünürsen başkalarını değiştirmeye çalışmada şansının ne kadar az olduğunu anlarsın. (Voltaire)

Neler değişmedi ki” Dünya dönerken, kendi ekseni etrafında dönebilene ne mutlu! (Goethe)

Şu akıp giden kum seline bak; Ne durması var, ne dinlenmesi, Bak birdenbire nasıl bozuluyor dünya, Nasıl atıyor bir başka dünyanın temelini… (Mevlana)

Şeyler ne kadar değişirlerse o kadar aynı kalırlar. (Alponce Karr)

Tabiatta herşey bir değişimdir. ama her değişimin ardında bir  sonsuzluk yatar. (Goethe)

Nitelik veya nicelik bakımından meydana gelen değişimde, değişmenin biçimleri ele alınarak, değişime dair anlamlı sözler söylenmiştir. Ünlü düşünürlerin de sözlerinin yer aldığı en güzel sözler değişim konusunda kişilere önemli bir ölçüde yarar sağlayabilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir