Salona Mobilya Nasıl Seçilir
             Evlerinizde Yaptığınız dekorasyon, mobilya, perde ve aksesuar seçimi sizin kişiliğinizi yansıtır. Yaşlı insanların evlerinde daha ağır ve koyu renklerin yanı sıra klasik mobilyaları tercih etmesi, orta yaş grubunun klasik – modern mobilyaların beraberinde daha pastel renklere ağırlık vermesi, genç nüfusunda daha uçuk, canlı ve hareketli renkleri tercih etmesi yapılmış kapsamlı bir araştırmanın sonucudur.
 
             Oturma odanızda ya da salonunuzda kullanacağınız mobilyalarınızın modeli, rengi, tarzı ile duvarlarınızın ve perdelerinizin rengi, odanızın konforunu direkt olarak etkileyecek seçimler olduğu için bilen birinden yardım alınması akıllıca olur. Özellikle eşya yenilemelerinde ya da yeni ev kurma gibi durumlarda ailelerin ortak sorunu Salona Mobilya Nasıl Seçilir konusudur.

            İnsanlar genelde mobilya alırken teşhir reyonunda gördüğü ürün üzerinde yoğunlaşarak, o yönde karar verirler. Yani ürün mağazada beğenilir. Hâlbuki burada dikkat edilmesi gereken husus mobilyanın oda da nasıl duracağıdır. Öncelikli olarak alınacak olan mobilya modeli ve rengi de göz önüne alındığında odanızı kesinlikle daraltmamalıdır.
 
             Yapılacak olan küçük ayarlamalar ve dikkatli hesaplamalarla, yerinde mobilya seçimi evinizi daha geniş ve konforlu gösterebilir. Örneğin küçük bir oturma salonunuz varsa koltuk takımından ziyade orta boy bir köşe takımı tercih ederek, puflarla ve köşe yastıklarla destekleyebilirsiniz.

             Daha büyük bir salona sahipseniz dev bir oturma grubundan ziyade orta boy şık bir oturma grubunu, aynalarla ve açık renk bir boya desteği ile olduğundan daha büyük ve rahat gösterebilirsiniz. Mobilya bir kez alınır ve uzun yıllar kullanılır. Bu yüzden tercihlerinizi iyi düşünerek yapın ve öyle karar verin.
 
 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir