E- Nedir?
            Günümüzde hayatın her alanına hitap eden İnternet sayesinde insanlar birçok ihtiyaçlarını görmektedirler. “E” terimi genellikle bu ihtiyaçların görülebildiği konular için tercih edilen özel ve kamu kurumlarınca hizmet biçiminde sunulan bir uygulamalıdır. Son dönemde artarak devam eden online satış kanallarında sıkça duyulan bir terim olan e- ticaret örnek olarak gösterilir. Bunun yanı sıra e-sağlık, e-nabız, e-okul gibi kamu tarafınca kullanılan ve vatandaşların hayatını kolaylaştıran benzer uygulamalar da bulunmaktadır.

E- Uygulamaları Güvenli Midir?

            Tüketiciler sanal mağazacılık, sanal bankacılık, online işlemler gibi konularda ilk zamanlar için bu kavramlara yabancı oluşlarından ötürü tercih edilmeyen ve özellikle uzak durulan işler arasındaydı. Fakat artık teknolojinin ilerlemesi nedeniyle e ticaret kavramı daha bir netlik kazanmış oldu. Son olarak ulaştığı boyutlarında ise neredeyse tüketicilerin fiili anlamda bir mağazaya giderek satın almak istenilen ürünü görmesine gerek kalmadan bu yöntemi yani e ticaret yöntemini daha sık tercih etmektedirler.

E- Uygulamaların Faydaları Nelerdir?

            Tüketiciler artık satın alınacak ürünün en uygun fiyatta ve en iyi kalitede olmasını istiyor. Bu imkanı da genellikle kendi çevrelerinde bulamıyor. Örneğin e ticaretin sık olarak tercih edilmesindeki nedenler arasında sayılır. Tüketiciler herhangi farklı bir uğraş içine girmeden oldukları yerden diledikleri ürünleri beğenerek sipariş edilebilir konumda olmasıdır. Sadece tüketiciler için değil satıcılar için de müşteriye ulaşabilmenin en rahat ve en cazip koşullarından birisidir. 
 
 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir